Nie daj się!

Już niebawem przekonamy się, czy spełniły się apokaliptyczne wizje roztaczane przez informatyków i dziennikarzy z całego świata. Zanim jednak nastąpi Nowy Rok, spróbujmy sprawdzić, jak nasze domowe pecety poradzą sobie z tak zwanym problemem roku dwutysięcznego.

Napisano i powiedziano już o PR 2000 mnóstwo. W większości krajów powołano najróżniejsze komitety i organizacje zajmujące się zapobieganiem, a ostatnio już tylko minimalizowaniem skutków informatycznych oszczędności sprzed lat. Swoistej pikanterii dodaje sprawie fakt, że tak naprawdę do końca nie wiadomo, co może przestać działać 1 stycznia 2000 roku. W Stanach Zjednoczonych, kraju stosunkowo dobrze przygotowanym od strony technologicznej do przełomu wieków, specjaliści zastanawiają się już raczej nad tym, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnorakich efektów psychologicznych PR 2000 i zminimalizować ich negatywny wpływ na gospodarkę państwa. Wszakże panika prowadząca do masowego wycofywania pieniędzy z rachunków bankowych czy powszechne wykupywanie i gromadzenie zapasów żywności mogą w równie dużym stopniu zachwiać podstawami gospodarki, jak rozmaite awarie systemów informatycznych oraz wszelkich innych, pośrednio tylko z nimi związanych.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Problem Roku 2000:
http://www.pr2000.org.pl/
http://www.intranet.ca/~mike.echlin/bestif/y2k_over.htm
http://www.y2knet.com/
http://www.gartner.com/
http://www.y2k.com/

Efekt Croucha-Echlina:
http://www.intranet.ca/~mike.echlin/bestif/index.htm
http://www.nethawk.com/~jcrouch/dilation.htm

Problem z Rokiem 2000, K. Hyrlik, Wrocław 1999

mamy to na chip-cd 10/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | Problem Roku 2000 znajduje się kilkanaście narzędzi do sprawdzania zgodności komputera z rokiem 2000

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News