W pamięci i na dysku

Opis najnowszej wersji systemu BeOS, czas pokaże czy stanie się on poważnym konkurentem systemu Windows

System operacyjny BeOS był już opisywany na łamach CHIP-a (patrz nr 1/99). W ciągu następnych miesięcy pojawiły się dwa kolejne wydania pakietu. Najnowsze z nich oznaczone zostało numerem 4.5.

Przypomnijmy pokrótce, czym jest BeOS. To 64-bitowy system operacyjny, przystosowany do pracy na maszynach wieloprocesorowych. Produkt firmy Be działa na różnych platformach sprzętowych – Power PC i „zwykłych” pecetach. Celem przyświecającym twórcom systemu było skonstruowanie takiego środowiska, które byłoby idealne dla osób wykorzystujących programy CAD oraz zajmujących się multimediami (stąd też nieoficjalna nazwa systemu – Media OS).

BeOS – w Internecie i literaturze
Wymagania: PC Pentium; 32 MB RAM; ok. 200 MB na dysku
Producent: Be, USA, http://www.be.com/
Cena: 99,95 USD

BeOS – nowości:http://www.beeurope.com/, http://www.benews.com/
Strony producentów oprogramowania:http://www.kunkelgmbh.de/, http://www.bedepot.com/
Inne:http://www.complex.com.pl/~skania/beos/, http://www.silesianet.pl/~g0liath/pol/beos/i

Uwagi i komentarze do artykułu: #
Pytania techniczne do zagadnień poruszanych w tekście:#

mamy to na chip-cd 10/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | BeOS znajduje się BeBook – dokumentacja techniczna systemu BeOS 4.5

A. Silberschatz, J.L. Peterson, P.B. Galvin: Podstawy systemów operacyjnych, WNT, Warszawa 1996

Choć pozycja BeOS-a na rynku systemów operacyjnych nie jest mocna (w Polsc grupa jego użytkowników jest niewielka), nie zawsze zadawane jest pytanie: „A co to takiego?”. Coraz częściej nurtuje nas inny problem: jak zbudowany jest cały system?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.