Weterani poligonów

W Laboratorium CHIP-a przetestowano 13 kart graficznych ze wspomaganiem grafiki trójwymiarowej; o tym dla kogo ta trzynastka okazała się szczęśliwa, można przeczytać w artykule

Marcin Bieńkowski
Tomasz Borukało

Domowe akceleratory grafiki trójwymiarowej cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników komputerów. Jednak do zastosowań profesjonalnych, takich jak komputerowe wspomaganie projektowania czy tworzenie grafiki lub animacji 3D, ich moc może okazać się niewystarczająca.

Nie ma już chyba użytkownika komputera, który nie miał okazji zobaczyć „wirtualnego świata” generowanego przez akceleratory 3D. Ale zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo skomplikowane obliczenia muszą być wykonane, by końcowy efekt mógł się pojawić na monitorze. Prześledźmy więc „modelowy” proces powstawania grafiki 3D.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Forum użytkowników:pl.comp.cad, pl.comp.grafika.grafika3d
Producenci procesorów graficznych:
http://www.3dlabs.com/
http://www.ibm.com/
http://www.intense3d.com/
http://www.nvidia.com/
http://www.s3.com/
Informacje techniczne, poradniki:
http://www.specbench.org/
http://www.cadonline.com/
http://www.west.net/~brittain/3dsmax.htm
http://www.opengl.org/
Programy testowe:
http://www.cadonline.com/cadbench.htm
http://www.sense8.com/indy3d/
http://www.specbench.org/gpc/mamy to na chip-cd 10/99Na dołączonym do CHIP-a CD-ROM-e w dziale CHIPLab | Karty graficzneCAD znajdują się niektóre programy testowe oraz dokumentacja techniczna
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.