Cenne informacje

Na internetowych i papierowych łamach CHIP-a debiutuje cennik sprzętu komputerowego, który nie ma sobie równych w Polsce!

Rynek sprzętu komputerowego charakteryzuje się częstymi i spektakularnymi zmianami cen. Powoduje to bardzo szybką dezaktualizację informacji drukowanych w „Poradniku kupującego”. Chcąc temu zapobiec, przygotowaliśmy nową formę ich prezentacji.

Wraz z pojawieniem się niniejszego numeru CHIP-a swoją premierę ma nasz nowy serwis internetowy PC Market (http://pcmarket.chip.pl/). Na jego stronach można śledzić aktualne ceny sprzętu komputerowego w skali całej Polski oraz określonego jej regionu. Do odwiedzającego serwis należy odszukanie w naszej bazie produktu, który go interesuje. Serwis zaprezentuje jego najwyższą, najniższą i średnią cenę oraz przedstawi listę sklepów, w których można go kupić. Listę tę można dowolnie sortować i zawężać, co pokazujemy na rysunkach na następnych podstronach. Klikając nazwę sklepu, użytkownik może przejść do jego strony w naszym serwisie. Strona taka zawiera dane teleadresowe sklepu, podstawowe o nim informacje oraz jego kompletny cennik. Warto dodać, że w cenniku znajdują się również ceny zestawów komputerowych. Zadaniem serwisu PC Market jest więc dostarczenie jego użytkownikowi informacji, gdzie i za ile można kupić interesujący go produkt. Liczymy, że dzięki nam kupowanie sprzętu komputerowego stanie się łatwiejsze, szybsze i efektywniejsze.

Dla osób, które mają trudności z dostępem do Internetu, przygotowaliśmy program pozwalający na przeglądanie zgromadzonych przez nas ofert w trybie offline. Program, który nazwaliśmy tak samo jak serwis, będzie zamieszczany na każdej płycie CHIP-CD, począwszy od tego numeru. Podobnie jak w serwisie internetowym, użytkownik aplikacji będzie mógł wyszukać sklepy oferujące interesujący go produkt, zapoznać się z cennikiem wybranego sklepu oraz dodatkowo korzystając z funkcji tzw. koszyka obliczyć, ile wyniosą planowane przez niego zakupy. Program, pomimo umieszczenia go na płycie kilkanaście dni przed pojawieniem się magazynu w sprzedaży, wcale nie musi zawierać nieaktualnych danych – korzystając z Internetu można je szybko i wygodnie odświeżyć.

Mamy nadzieję, że z serwisem PC Market będzie współpracował każdy szanujący się sklep komputerowy. Jest to przecież wyjątkowa możliwość dotarcia do wielotysięcznej rzeszy potencjalnych odbiorców sprzętu poprzez tytuł cieszący się ogólnym zaufaniem. Zanim jednak będziemy posiadali oferty z każdego,

nawet najodleglejszego zakątka Polski, już dziś można sprawdzić ceny blisko 1100 produktów, które otrzymaliśmy od ponad 30 sklepów (stan z 30.09.99). Nie jest to ilość, która umożliwi każdemu naszemu czytelnikowi zapoznanie się z ofertą sklepu zlokalizowanego w jego najbliższej okolicy, ale z pewnością pozwoli obserwować kształtowanie się cen najpopularniejszych produktów branży komputerowej. Spytajcie w najbliższym sklepie komputerowym, czy jego ofertę można już znaleźć na stronach naszego serwisu.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Serwis PC Market: http://pcmarket.chip.pl/
Informacje dla sklepów: http://pcmarket.chip.pl/info/mamy to na chip-cd 11/99Na dołączonym do CHIP-a CD-ROM-ie w dziale CHIP-offline | Poradnik kupującego | PC Market znajdują się programy PC Market i PC Market Sklep.

Celem serwisu PC Market jest prezentowanie zawsze aktualnych informacji. Chcąc sprostać temu wyzwaniu, przygotowaliśmy specjalny program PC Market Sklep. Za jego pomocą sklepy, które chcą z nami współpracować, mogą szybko zamieścić swoją ofertę handlową w naszym serwisie. Dzięki temu każda zmiana cen w sklepach może być automatycznie widoczna na stronach naszego serwisu. PC Market Sklep jest programem klasy freeware i będzie zamieszczany na każdej płycie CHIP-CD.

Tworząc serwis PC Market, założyliśmy, że będzie on ogólnie dostępny. Dlatego sklepy chcące zamieścić w nim swoją ofertę nie ponoszą za to żadnych opłat. Osoby zainteresowane podjęciem współpracy z naszym serwisem prosimy o skontaktowanie się z autorem artukułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.