Cyfrowy iluzjon

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń DVD, powoli też odchodzą w zapomnienie sprzętowe dekodery obrazu

Zaledwie roku temu pojawiły się na naszym rynku pierwsze modele odtwarzaczy DVD oraz filmy zapisane na srebrnych krążkach. Dzisiaj, gdy hit minionego lata – film „Matrix” – wydano w USA tylko na płycie DVD, można już mówić o ustanowieniu standardu, z którym domowe kino wejdzie w XXI wiek.

Dotychczas zestaw kina domowego składał się na ogół z trzech elementów: telewizora, odtwarzacza VHS (SVHS) i ewentualnie wzmacniacza dźwięku stereo, w najlepszym wypadku Dolby Surround. Takie połączenie dawało całkiem dobrą jakość obrazu i dźwięku. Niestety, kasety VHS zużywały się dość szybko i jakość nagranego materiału ulegała z czasem pogorszeniu. Istotnie wpływało to na komfort oglądania filmów.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Producenci sprzętu i dodatkowe informacje:
http://www.unik.no/~robert/hifi/dvd/
http://www.dvdsoft.de/dvdsoft.html
http://www.dvd.info.pl/index.shtml
http://dvd.tvmania.pl/
http://www.soundblaster.com/
http://www.sigmadesigns.com/
http://www.ravisent.com/
http://www.zoran.com/
http://www.xingtech.com/
http://www.cyberlink.com.tw/
http://www.intervideoinc.com/
http://www.mediamatics.com/
http://www.varovision.com/
http://www.inmatrix.com/mamy to na chip-cd 11/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Zastosowania |Odtwarzacze DVD znajduje się pełna wersja tabeli ze s. 198 oraz program Region Selector
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.