Historiażółtej

Krótki test krążka CD przeznaczonego dla młodszych - niestety autorzy nie ustrzegli się grubszych błędów

Powoli przyzwyczajamy się do obecności na rynku multimediów dla dzieci serii firmowanej przez wrocławską firmę Albion – Szkoła Przyszłości. Jak jednak wiadomo, niektóre przyzwyczajenia mogą być zgubne. Także w przypadku sięgania po kolejne produkty ze wspomnianej serii zalecamy wszystkim szczególną ostrożność – istnieje niebezpieczeństwo rozczarowania i zanudzenia użytkownika końcowego, czyli naszej pociechy…

W programie Kolory i Kształty możemy zobaczyć coś, co tak naprawdę nie istnieje, czyli żółtą kafelkę… żółta kafelka

Do takich refleksji skłania program dla dzieci w wieku 3-9 lat: Kolory i Kształty. Autorzy już na okładce zapowiadają, iż na jednej płycie znalazły się dwie „propozycje edukacyjne”: Pokoloruj Świat i Świat Kształtów. Trudno jednak dociec, dlaczego tak skromny produkt został dodatkowo podzielony.

Pierwsza z wymienionych części nie jest niczym innym jak elektroniczną kolorowanką oferującą do zabawy około stu plansz. Dzieci do wybranych obrazków mogą dorysować dwa rodzaje figur geometrycznych – prostokąty bądź koła. Można także poćwiczyć spostrzegawczość, bawiąc się w odnajdywanie szczegółów różniących obrazki. Dzieci dowiedzą się także, jak nazywają się kolory podstawowe. I… to w zasadzie wszystko.

Szumnie zatytułowana część poświęcona kształtom to zaledwie pięć plansz o identycznej aranżacji. Kilka niezbyt interesujących przedmiotów, do każdego z nich „podpięty”, delikatnie mówiąc, nieprzemyślany tekst. (Autorom tekstów przypominamy, że słowo kafelek pochodzi od wyrazu kafel, a kafel jest rodzaju męskiego, nie istnieje więc w języku polskim w mianowniku wyraz kafelka). I koniec.

w skrócie
kolory i kształty - okładkaSzkoła Przyszłości Kolory i kształty
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 20 MB na dysku
minusskromna zawartość płyt
minusnieciekawa aranżacja
minusnieprzemyślane teksty i błędy językowe w części Świat Kształtów
Producent: Albion, Wrocław, tel.: (0-71) 344 21 01, faks: 344 02 16 e-mail: [email protected]http://www.albion.pl/
Cena: 39 zł

Chyba nikt się nie przemęczał, przygotowując tę płytę, może poza pracownikami marketingu. Dla nich wielkie brawa – to doprawdy wyczyn, napisać tak dobrze na temat tak słabego produktu.

I jeszcze jedno – ciekawe, gdzie podział się Albion z czasów Encyklopedii dla dzieci, Słownika ortograficznego czy udanych programów Sam czytam i Sam piszę?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.