VIA Apollo MVP4

Krótki test dwóch chipset VIA nazwanych South and North (czyli Południe i Północ)

Nowy chipset firmy VIA jest przeznaczony do płyt Super Socket 7 i zgodny ze wszystkimi procesorami tego typu. Wspiera częstotliwości magistrali FSB 66-100 MHz, przy czym magistrale PCI, AGP i pamięci mogą być taktowane niezależnie. MVP4 obsługuje do 768 MB pamięci SDRAM lub EDO i do pięciu slotów PCI

via mvp4 north

master. Z układem North Bridge (VT8501) zintegrowano 64-bitowy chipset graficzny Trident Blade 3D wykorzystujący magistralę zgodną z AGP 2.0, udostępniający funkcje 3D oraz wspierający odtwarzanie DVD, wyjście TV i wejście wideo. „Most północny” odpowiada ponadto za komunikację pomiędzy pamięcią operacyjną, procesorem, kontrolerem graficznym i „mostem południowym”.

Super South Bridge (VT82C686) to układ Super I/O. Obsługuje magistralę ISA, cztery porty USB, BIOS i kontroler EIDE (Ultra DMA/66). Magistrala PCI komunikuje się bezpośrednio z mostem północnym oraz południowym. Nowością w stosunku do MVP3 jest także wbudowany w Super South Bridge chip muzyczny AC-97 zgodny z Sound Blasterem Pro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.