Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii- Bądź bezbłędny!

Krótki test programu do nauki ortografii języka polskiego

Starzy dobrzy bohaterowie kreskówek sprawdzają się również jako „gwiazdy” multimedialnych produkcji. Odświeżony Koziołek Matołek, Reksio po liftingu czy Bolek i Lolek w dalszym ciągu bawią, a przede wszystkim przyciągają wzrok ich wizerunki na kolorowych pudełkach elektronicznych wydawnictw.

Program od pierwszego wejrzenia zachęci dzieci do zabawy – przede wszystkim kolorową grafiką i bogactwem możliwości miłość od pierwszego wejrzenia

Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii

to produkt adresowany do dzieci nieco starszych, które posiadły już umiejętność pisania i czytania. Zrealizowano go w konwencji pełnej przygód podróży przez barwną Krainę Ortografii.

W centralnym miejscu na głównym ekranie znajduje się pomnik Mistrza ortografii, z którego bandyta ukradł cenną księgę. Dzieci mają do wyboru opcję pościgu bądź treningu. W zależności od tego, co wybiorą, albo podążają śladami bandyty, rozwiązując kolejne zadania, albo dowolnie wybierają ortograficzne zabawy.

Wszystkie propozycje autorów programu – na przykład rejs po Nilu, lot balonem, podróż koleją przez prerię czy lot dywanem – są pretekstem do nauczenia i utrwalenia zasad pisowni polskiej. Oprócz różnorodnych form gier i zabaw w Krainie Ortografii do dyspozycji dzieci pozostają przyjazne postaci warzyw i owoców – Truskawka, Ogórek, Gruszka czy Grzyb, które przedstawiają, także w formie krótkich wierszyków, reguły ortograficzne. Oczywiście ich rola nie ogranicza się wyłącznie do dyktowania kolejnych formułek, dzieci wciąż są zapraszane do zabawy.

w skrócie
bolek i lolek na tropie - okładkaBolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 2x, Windows 9x
pluspomysłowa nauka ortografii w konwencji pełnej przygód podróży
plusróżnorodność gier i zabaw ortograficznych
minusźle wytłumaczone zasady gier edukacyjnych
Producent: Aidem Media, Gdańsk, tel./faks: (0-58) 552 88 25 e-mail: [email protected]
Cena: 53 zł

Najpoważniejszy mankament programu to niezbyt jasno wyjaśnione zasady gier – może to wielu dzieciakom sprawić spore problemy i odebrać ochotę na podejmowanie kolejnych prób rozegrania walki z ortograficznymi „bykami”.

A! I jeszcze jedno – koleżanka Bolka i Lolka ma, od wielu już lat, na imię Tola, a nie Jola, jak możemy w czasie zabawy wielokrotnie usłyszeć…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.