PanTadeusz bez myszki i z myszką

Krótki test aplikacji multimedialnej przenoszącej użytkownika w lata życia autora Pana Tadeusza

Rok Mickiewiczowski mamy już wprawdzie za sobą, ale przy okazji ekranizacji narodowej epopei na rynku polskich multimediów, jak grzyby po deszczu, pojawiają się kolejne wydawnictwa poświęcone bądź samemu Mickiewiczowi, bądź też „Panu Tadeuszowi”.

Rzeszowska firma ArtMedia ics jest autorem programu Panorama multimedialna. Epoka Pana Tadeusza. Na pakiet składają się płyta CD i album zatytułowany Epoka Pana Tadeusza. Jest to niekonwencjonalne uzupełnienie elektronicznego wydawnictwa – starannie wydany zbiór zdjęć eksponatów z wystawy poświęconej „Panu Tadeuszowi”, którą można było obejrzeć w ubiegłym roku w Radomiu.

Tak wyglądały kiedyś ruiny Zamku Mendoga. Dzielni białoruscy strażacy zrównali pamiątkę z ziemią… ruiny zamku mendoga

Sama płyta jest przede wszystkim przebogatym źródłem wiedzy i z pewnością dla niejednego użytkownika programu może być inspiracją do nowego odczytania Mickiewiczowskiego dzieła. „Pan Tadeusz” wielu, zwłaszcza młodym, czytelnikom może wydawać się dziełem nieco archaicznym, nie tylko ze względu na język poematu, ale i trudne do odczytania niektóre godności i tytuły szlacheckie czy też pewne dawno już zapomniane obyczaje.

Pełny tekst epopei jest połączony hipertekstowo z Leksykonem, w którym znalazło się około siedmiuset haseł. Wreszcie każdy dowie się, co to takiego i jak wygląda dzięcielina, która pała, a sam tekst stanie się bardziej zrozumiały dla wszystkich odbiorców.

w skrócie
epoka pana tadeusza - okładkaPanorama multimedialna. Epoka Pana Tadeusza
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 166, 32 MB RAM, napęd CD-ROM4x, Windows 9x/NT
plusbogate źródło wiedzy nie tylko na temat epoki „Pana Tadeusza”
plusdołączony album z wystawy poświęconej epoce
Producent: ArtMedia ics, Rzeszów tel.: (0-17) 852 72 08, faks: 852 71 08, e-mail: [email protected], http://www.artmediaics.com/
Cena: 99 zł

W menu głównym znajdują się ikony poszczególnych modułów programu. Adam Mickiewicz to oczywiście biografia poety, w części

Stroje — minigaleria stylizowanych zdjęć Telimeny, Zosi i Podkomorzego w strojach z epoki. Pod ikoną Plan znajdziemy zaś wirtualną rekonstrukcję dworu.

Program cechuje staranność realizacji i wysmakowana grafika. Polecamy przede wszystkim miłośnikom naszego wieszcza.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.