Płytoteka inaczej

Już dawno temu witryny internetowe przestały prezentować statyczny tekst i pełnić wyłącznie funkcje informacyjne. Udostępnianie i modyfikowanie zawartości baz danych za pośrednictwem WWW stały się jedną z podstawowych usług tego medium.

Obsługa baz danych nie jest już tylko domeną wielkich korporacji, dysponujących znacznymi środkami. Istnieje sporo darmowych narzędzi wysokiej jakości, pozwalających praktycznie każdemu prezentować dane w Sieci. Zalet podobnych rozwiązań nie trzeba nikomu wyjaśniać. Każda zmiana zawartości bazy jest natychmiast widoczna w Internecie, bez konieczności modyfikowania odpowiednich plików HTML.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Grupa dyskusyjna: pl.comp.www
PostgreSQL: http://www.postgresql.org/
Apache: http://www.apache.org/
PHP: http://www.php.net/
Język SQL: http://www.jcc.com/sql_stnd.html
Lista dyskusyjna poświęcona PHP:http://www.tryc.on.ca/php3.htmlmamy to na chip-cd 12/99Na CD-ROM-ie dołączonym do CHIP-a w dziale CHIP-offline | Zastosowania | PostgreSQL i PHP znajdują się opisywane aplikacje oraz pliki witryny zrealizowanej wg wskazówek zawartych w artykule

Poniżej przedstawiono implementację bazy danych zawierającej zbiór płyt, prezentowany i modyfikowany za pośrednictwem Internetu. Podobne rozwiązanie było już przedstawiane na łamach naszego magazynu. W CHIP-ie 1/99 pokazano, jak utworzyć podobną „płytotekę” w środowisku Windows za pomocą ASP, Personal Web Servera oraz Accessa. Tym razem do realizacji tego samego zadania użyjemy Linuksa i aplikacji pracujących w tym systemie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News