Pretendent

Mogłoby się wydawać, że na rynku pakietów biurowych nie ma miejsca dla kolejnych produktów. Szefowie czeskiej firmy Software 602 myślą inaczej.

Na początku stawki jest Microsoft Office. Za nim długo, długo nic, a dopiero gdzieś dalej znajdują się Corel WordPerfect, StarOffice, Lotus SmartSuite. Nawet Windows wśród systemów operacyjnych nie ma w Polsce takiego monopolu jak Office wśród pakietów biurowych. Mimo to są tacy, którzy chcieliby uszczknąć troszkę z tego sporego tortu – do CHIP-a trafił pakiet biurowy 602Pro PC SUITE .

Określenie pakiet jest w tym przypadku trochę na wyrost. Ze składników typowych biurowych „kombajnów” znajdziemy bowiem tylko edytor tekstu (602Text) oraz arkusz kalkulacyjny (602Tab). Pozostałe programy wchodzące w skład 602Pro PC SUITE to rastrowy program graficzny (602Photo), narzędzie do kopiowania na lokalny dysk witryn internetowych (602Grab) oraz aplikacja służąca do zarządzania dokumentami przechowywanymi na naszym dysku (602Desk). Brak bazy danych czy programu do tworzenia prezentacji nie jest wielkim zaniedbaniem, bo są to aplikacje wykorzystywane dużo rzadziej niż wspomniany edytor oraz arkusz kalkulacyjny. Z kolei obecność programu graficznego oraz „kopiarki” stron internetowych trochę dziwi, bo zapotrzebowanie na nie w typowym małym biurze nie jest zbyt duże. Brak też programu do zarządzania informacją osobistą, choć 602Desk potrafi wyświetlać krótkie informacje tekstowe o zadanej porze.

602Pro PC SUITE
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 9x/NT/2000; ok. 20 MB na dysku
Producent: Software 602, Czechy http://www.software602.cz/
Dostarczył: Autocont, Częstochowa tel./faks: (0-34) 65 30 29 e-mail: [email protected]
Cena: ok. 200 zł