Wyzwanie dla uczciwych

W Laboratorium CHIP-a przetestowano 17 napędów CD-R oraz CD-RW

Wbrew niejednej przepowiedni popularyzacja standardu DVD nie spowodowała spadku zainteresowania nagrywarkami „klasycznych” płyt kompaktowych. Co ciekawe, znaczący spadek ich cen zauważalnie zwiększył popyt na tę – mogłoby się wydawać – odchodzącą do lamusa technologię. Czy to jej „druga młodość”?

Mimo wszystkich niewątpliwych zalet nowszy standard dysków optycznych – DVD – nie dysponuje dotąd możliwością taniego zapisu danych na płytach w warunkach domowych.

Obok dobrze już znanych modeli EIDE i SCSI pojawiła się zewnętrzna nagrywarka Mitsumi z interfejsem USB nagrywarka na usb

Na tyle taniego, by mógł konkurować z technologią CD-R/RW. Znaczący spadek cen nośników jednorazowego, a ostatnio także i wielokrotnego, zapisu w ogromnym stopniu przyczynił się do popularyzacji dostępnych już wprawdzie od dawna, do tej pory jednak często dla wielu zbyt drogich nagrywarek CD-R/RW. Jeszcze w zeszłym roku za kompletny zestaw typu „Zrób to sam” trzeba było zapłacić około 2000 zł; obecnie porównywalne rozwiązanie kosztuje poniżej 1000 zł. Aby ułatwić zakup urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w domowych zastosowaniach, w CHIP Lab przetestowaliśmy 17 dostępnych na rynku napędów.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Firmware dla napędów CD-R(W) i CD-ROM:http://perso.club-internet.fr/farzeno/firmware/
Wszystko o nagrywaniu:
http://home.cdarchive.com/
http://www.cdr.cz/
http://www.pctechguide.com/08cd-rom.htmmamy to na chip-cd 12/99Na dołączonym do tego numeru CD-ROM-ie w dziale CHIPLab | Napędy CD-R i CD-RW znajdują się uaktualnienia firmware do testowanych urządzeń oraz programy: Multimedia Builder 4.4, CDRWin 3.7f, Autorunner 3.01 i Autoplay Menu Studio 2.04
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.