Erupcja muzyczna

Muzyka w Sieci istnieje głównie za sprawą formatu MP3, który stał się jednym z najbardziej poszukiwanych internetowych towarów. Być może niedługo jednym tchem będziemy wymieniać nazwę MV3.

Początkowo Internet dostarczał nowych, nieznanych dotychczas form komunikacji i wymiany informacji. Od pewnego czasu zauważalna jest tendencja do naśladowania tradycyjnych mediów. Nie zawsze są to próby udane (patrz sieciowa telewizja); ale na przykład internetowe wersje gazet czy stacji radiowych – choć nie stanowią niebezpieczeństwa dla swoich tradycyjnych odpowiedników – spełniają swoje zadanie całkiem dobrze. Jedynie pliki MP3 zagrażają obecnym sposobom dystrybucji muzyki – płytom i kasetom. W ten sposób zbiory w formacie MPEG Layer 3 są postrzegane przez wielkie koncerny fonograficzne, ale już dla nowych i nieznanych wykonawców mogą stanowić darmowe źródło promocji. Tym, czego brakuje zbiorom MP3, by mogły dobrze spełniać to zadanie, są teledyski. Tę lukę ma nadrobić Lava.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Lava: http://www.lava.com/mamy to na chip-cd 1/2000Na CHIP-CD w dziale CHIPLab | Karty dźwiękowe znajduje się odtwarzacz plików Lavy

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News