Etykiety na 32 bity

Krótki test programu do tworzenia etykiet - teraz w wersji 32-bitowej

Zdecydowana większość produktów i towarów opatrzona jest obecnie etykietą zawierającą m.in. kod kreskowy, który jest nośnikiem wielu informacji (zawiera choćby cenę). Do wygenerowania takiej „cyfrowej zebry” potrzebny jest specjalistyczny program, jak na przykład dmt_label32 4.0. Niewielkie narzędzie błyskawicznie wręcz instaluje się na komputerze i pracuje bardzo stabilnie.

Podczas projektowania etykiety można dokonywać konwersji kolorów wczytanych map bitowych oraz zmieniać rozmiar kodu kreskowego modyfikacje na kodzie paskowym

W porównaniu z poprzednią, 16-bitową wersją dmt_label (patrz CHIP 8/97) obecne wydanie programu nie stanowi większego skoku jakościowego, choć pod względem nowych opcji „dozbrojony” jest dosyć solidnie. Podczas projektowania etykiet użytkownik ma do dyspozycji narzędzia edycyjne (wyrównywanie i centrowanie obiektów na etykiecie). Korzystanie z nich nie powinno nikomu sprawić trudności. Obiekty umieszczane w opracowywanym dokumencie można obracać o wielokrotność kąta prostego, a elementy tekstowe o dowolny kąt. W przypadku gdy utworzony kod jest nieodpowiednich rozmiarów, istnieje możliwość przeskalowania go, zgodnie jednak z zachowaniem obowiązujących rygorów i norm.

w skrócie
dmt_label32 4.0
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 10 MB na dysku
pluswygoda i prostota obsługi
plusbogate możliwości edycyjne
minuspowolna praca podczas obróbki grafiki
minusniepełny zbiór symboli specjalnych
Producent: dmt, Kraków tel./faks: (0-12) 423 64 69, e-mail: [email protected], http://www.dmt.com.pl/
Cena: ok. 870 zł

Nowa, 32-bitowa wersja programu oferuje dość duży – jak na tego typu aplikację – zestaw narzędzi graficznych. Filtrom, bo o nich tu mowa, nadano angielskie nazwy, co jest dziwnym (choć z pewnych względów zrozumiałym) pomysłem. Niedopatrzeniem autorów programu wydaje się mechanizm eksportu kodów kreskowych, a właściwie całej etykiety. Jedynymi formatami zapisu etykiety (a zarazem kodu) są LBL (format „wewnętrzny”) i BMP.

Zaprojektowane etykietki czy wizytówki można wydrukować na drukarce dowolnego typu. Podczas tej czynności każdy egzemplarz etykiety może zostać automatycznie zaopatrzony na przykład w unikatowy numer seryjny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.