Mikser nie do ciasta

Krótki test programu shareware do obróbki dźwięku

Internet Audio Mix

jest programem łączącym funkcje miksera oraz magnetofonu wielościeżkowego. Takie urządzenia najczęściej są wykorzystywane w rozgłośniach radiowych do montażu audycji, reklam i innych materiałów dźwiękowych, kiedy wymagane jest, aby kilka ścieżek audio było odtwarzanych w tej samej chwili bądź oddzielnie, w zadanych odstępach czasu.

Internet Audio Mix pozwala w łatwy sposób łączyć pliki dźwiękowe łatwe łączenie plików dźwiękowych

Opisywana aplikacja potrafi łączyć lub nakładać na siebie kilka plików audio zapisanych w formacie WAV lub MP3. Główne okno programu zostało podzielone na kilka części, z których każda reprezentuje ścieżkę zawierającą fragmenty materiału audio. Dźwięki znajdujące się w zbiorach WAV i MP3 mogą być miksowane, kopiowane w całości lub częściowo i przemieszczane w obrębie tworzonego utworu. Elementy, z których składany jest cały materiał, można przesuwać nawet podczas odtwarzania nagrania. Przed przy-padkowym przemieszczeniem fragmentów utworu w niechciane miejsce chroni funkcja zakotwiczania. Użytkownik może także zmieniać poziom głośności każdej ścieżki i balans między głośnikiem prawym lub lewym. Oprócz tego program wyposażono w opcję nagrywania dźwięku za pomocą karty muzycznej.

w skrócie
Internet Audio Mix 1.31
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM, Windows 9x/NT; karta dźwiękowa; ok. 9 MB na dysku
plusobsługa formatów MP3 i RealAudio
pluspłynna regulacja siły głosu w obrębie ścieżki dźwiękowej
Producent: Acoustica, USA, http://www.acoustica.com/
Rejestracja: ok. 30 USD

Zaletą aplikacji jest obsługa mechanizmu przeciągnij-i-upuść, który jest znacznym ułatwieniem, gdy trzeba „posklejać” ze sobą kilkadziesiąt fragmentów. Efekty pracy zapisywane są w wewnętrznym formacie, w zbiorze o rozszerzeniu SGP lub w pliku WAV. Osoby chcące zamieścić materiały dźwiękowe na swoich stronach WWW mogą wyeksportować zawartość zmiksowanego utworu do pliku w formacie RealAudio.

Wersja 1.31 programu Internet Audio Mix została pozbawiona wad związanych z importem i edycją plików MP3, polegających na konieczności instalacji dodatkowego dekodera obsługującego ten standard. Aplikacja zostanie z pewnością doceniona przez początkujących montażystów materiałów dźwiękowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.