Siódme poty akceleratora

Najpierw były karty graficzne, później 3D, następnie pojawiły się akceleratory do nich, a teraz jeszcze można je podkręcać

Najłatwiejszym i jednocześnie najtańszym sposobem na zwiększenie wydajności komputera w grach 3D jest odpowiednia konfiguracja sterowników karty graficznej oraz podkręcenie zegarów taktujących. Przedstawiamy kilka skutecznych rozwiązań, pozwalających na „wyciśnięcie” dodatkowych ramek z najpopularniejszych procesorów graficznych.

Określenie „tweaking” funkcjonuje w terminologii komputerowej już od dość dawna. Oznacza ono precyzyjne dostosowanie wybranych parametrów do własnych potrzeb. Zapewne wielu czytelników zna program TweakUI, wchodzący w skład pakietu Microsoft Resource Kit, uzupełniającego system Windows bardzo przydatnymi, chociaż nie zawsze niezbędnymi narzędziami. Programik ten pozwala użytkownikowi na przykład na usunięcie nie używanej ikony Otoczenie sieciowe z Pulpitu czy zmianę parametrów startowych systemu. Podobne aplikacje narzędziowe powstały dla wielu popularnych sterowników graficznych. Umożliwiają one regulację zarówno najprostszych ustawień karty (wyłączenie synchronizacji), jak również bardziej zaawansowanych na przykład zmienę częstotliwości pracy procesora karty. Wszystkie te operacje mają na celu jedno – przystosowanie akceleratora do wymagań użytkownika. Naszym podstawowym celem będzie zwiększenie wydajności urządzeń w grach.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Ogólne informacje o „podkręcaniu”:
http://www.tweak3d.net/
http://www.pc.com.pl/
http://www.benchmark.ceti.pl/

PowerStrip i Performance Tuner: http://www.entechtaiwan.com/

WickedGL:http://www.wicked3d.com/

Programy do kart firm Matrox i S3:
http://www.matroxusers.com/
http://mgatools.matroxusers.com/
http://home.thezone.net/~bm/myfiles.html
http://savage4pl.pronetix.com.pl/
http://savage3d.sprint.pl/

Strona miłośników kart Nvidii:http://www.nvidia.prv.pl/
Podkręcanie GeForce’a: http://www.ixbt-labs.com/video/geforce-cooling.shtml

mamy to na chip-cd 1/2000W dziale CHIP-offline | Zastosowania |Tuning kart 3D znajdują się programy narzędziowe ułatwiające podkręcanie popularnych akceleratorów

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.