Twoje nowe oblicze – Nowatwarz na Nowy Rok

Krótki test programu graficznego przeznaczonego do obróbki zdjęć twarzy

Kto z nas nigdy nie myślał o zmianie swojego wizerunku albo chociaż o podretuszowaniu niedoskonałości w wyglądzie? Pokusy zmieniania własnego image’u nieobce są chyba każdemu, a nasilają się one zwłaszcza wtedy, gdy sylwestrowe szaleństwa za pasem, a i Nowy Rok po nich nie byle jaki. Trafiając w potrzeby chwili, firma Axall Media wydała krążek, który może być pomocny w wyborze nowego stylu.

Aplikacja Cosmopolitan Virtual Look została przygotowana przede wszystkim z myślą o kobietach, ale nie brakuje tu również oferty dla mężczyzn. Autorzy proponują podjęcie zabawy w „co by było, gdyby…”, czyli jak – bez konsekwencji – z brunetki zrobić platynową blondynkę z lokami. Program umożliwia wariacje nie tylko na temat fryzur, ale daje również możliwość całościowej zmiany wizerunku przez wykonanie kompletnego makijażu (dobór podkładu, cieni do powiek, różu do policzków oraz szminki), a także pozwala poeksperymentować i przymierzać ślubne welony, okulary, kapelusze tudzież – w przypadku panów – wąsy i brody. Kosmetyki używane w programie nie są wyłącznie wirtualnymi kolorami, ale mają swoje rzeczywiste odpowiedniki w postaci kosmetyków dostępnych w ofercie firmy Margaret Astor.

Krótkowłosa blondynka bez szkieł zmienia się w brunetkę o niewinnym spojrzeniu krótkowidza… z blondynki w krótkowidza

Warunkiem podjęcia pracy z programem jest przede wszystkim wykonanie zdjęcia (en face, z gładko zaczesanymi włosami) aparatem cyfrowym lub zeskanowanie zwykłej odbitki. (Dzięki współpracy producenta programu z firmą Empik istnieje możliwość zrobienia odpowiedniego zdjęcia w punktach Empik Kodak Express). Po umieszczeniu pliku ze zdjęciem na dysku komputera można zaczynać zabawę.

Program instaluje się łatwo i szybko, przy czym daje do wyboru instalację pełną albo częściową. Ta pierwsza zapewnia szybsze działanie aplikacji, co nie jest bez znaczenia, zważywszy, że program zainstalowany w wersji częściowej pracuje zaskakująco wolno, nawet wtedy, gdy wymagania sprzętowe podane przez producenta są spełnione lub znacznie je przewyższają. Praca z programem jest nieskomplikowana i intuicyjna. Bardzo rozbudowana Pomoc umożliwia korzystanie z Cosmopolitan Virtual Look nawet niezbyt zaawansowanym „informatycznie” osobom. Aby uprzyjemnić sobie akt twórczy, można włączyć jedną z dwóch melodii.

Gotowe zdjęcia możemy wydrukować. Istnieje możliwość zachowania swojego nowego wizerunku, lecz, niestety, tylko w formacie.VMO, który jest obsługiwany wyłącznie przez Cosmopolitan Virtual Look.

Oprócz części praktycznej, jaką jest tworzenie nowego wizerunku, program zawiera także część teoretyczną, czyli porady kosmetyczne specjalistów. Sergiusz Osmański, wizażysta firmy Margaret Astor, oraz redaktor działu Urody pisma „Cosmopolitan” odsłaniają tajniki dobrego makijażu, uczą tuszować drobne niedoskonałości urody i dokonywać najlepszych wyborów kolorystycznych.

w skrócie
cosmopolitan - okładkaCosmopolitan Virtual Look – Twoje nowe oblicze
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 2x, Windows 9x/NT, ok. 19 MB na dysku
plusatrakcyjna zawartość
plusbardzo rozbudowany system pomocy
minuspowolne działanie
Producent: Axall Media, Warszawa tel./faks (0-22) 629 27 85 e-mail: [email protected], http://www.axall-media.com/
Cena: 139 zł

Program będzie dostosowywał się do nowych trendów w modzie – nowe propozycje fryzur, nakryć głowy, welonów lub kosmetyków nowej generacji będą dostępne na internetowych stronach producenta.

Cosmopolitan Virtual Look może dostarczyć niemałych wrażeń – to na pewno świetny prezent nie tylko pod choinkę. Służąc do eksperymentów z wyglądem, do zabawy własną twarzą, z pewnością zyska uznanie nastolatek, które ciągle dążą do ideału piękna, ale może zainteresować właściwie każdego, kto nieśmiało zastanawia się: „A co by było, gdyby?”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.