Znaszli ten system?

Krótki test programu, który wyciąga na wierzch wszelkie poukrywane przez programistów użyteczne cechy systemu Windows

Firma Microsoft wyposażyła systemy Windows 9x w sporą liczbę funkcji standardowo niedostępnych dla użytkownika. Wśród wielu programów, które pozwalają modyfikować dodatkowe parametry „okien” , WinBoost 2000 Standard wyróżnia się kompleksowym podejściem do sprawy. Za jego pomocą można wykorzystać około 170 ukrytych funkcji usprawniających działanie Windows 95, 98 i 98 SE (po zarejestrowaniu aplikacji liczba ta wzrasta do 250).

Wszystkie „sztuczki” pogrupowane są w sześciu kategoriach. Manipulując ustawieniami sposobu uruchamiania i pracy systemu, można np. wyłączyć ekran zawierający logo Windows, który pojawia się w czasie startu komputera. Osoby, które nadal korzystają z programów DOS-owych, mają możliwość zrezygnowania z automatycznego uruchamiania środowiska graficznego w ogóle.

WinBoost 2000 umożliwi m.in. zmianę ikon systemowych można zmienić np.ikonki systemowe

W celu zwiększenia wydajności komputera można zmienić rozmiar stosu i wielkość pamięci operacyjnej przeznaczonej na pamięć podręczną dysku twardego. Użytkowników, którym zależy na bezpieczeństwie danych, z pewnością ucieszy możliwość zdeaktywowania przycisku Anuluj w oknie logowania do systemu. Po tej operacji osoba, która nie zna hasła dostępu, nie będzie w stanie dostać się do systemu. Trzeba jednak ostrożnie używać tej opcji, aby nie okazało się, że sami pozbawiliśmy się dostępu do komputera.

WinBoost oferuje funkcje dotyczące dostosowania wyglądu różnych elementów systemu. Pozwala na przykład ukryć niektóre pozycje menu Start, takie jak Dokumenty, Ulubione, Znajdź i Uruchom. Inna opcja służy do ustawienia tekstury dla paska narzędzi, której źródłem może być dowolny plik graficzny w formacie BMP.

w skrócie
WinBoost 2000 Standard
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x; ok. 3.0 MB na dysku
plusduża liczba obsługiwanych ukrytych funkcji
plusspis sztuczek dotyczących ciekawych i nieznanych funkcji Windows
minussporadyczne błędy powodujące zakończenie działania programu
Producent: Magellass, USA http://www.magellass.com/
Rejestracja: 25 USD

Wiele funkcji udostępnianych przez WinBoost ma znaczenie wyłącznie kosmetyczne. Jednak część opcji może w istotnym stopniu usprawnić działanie systemu oraz pozwala dostosować jego wygląd do wymagań i gustów użytkownika.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.