Najlepsze na rynku

Począwszy od bieżącego numeru, listy najlepszych urządzeń przetestowanych w laboratorium CHIP-a będą prezentowane w nowej szacie graficznej. Poczynione zmiany mają na celu poprawienie czytelności i przejrzystości rankingu Top 10.

W nowym układzie tabel informacje o produktach z pierwszej dziesiątki najlepszych urządzeń w danej kategorii prezentujemy w skróconej formie. W tabelach znajdują się tylko nazwy testowanych modeli i ich ceny. Przy każdym produkcie podano informację o tym, w którym numerze CHIP-a znajduje się jego szczegółowy opis. Noty POWER iECONO przedstawiono w postaci graficznej. Wszystkie wyniki testów, dane techniczne i parametry urządzeń znaleźć można w programie Top 10 1.02 w dziale Hardware|Top 10. Można je posortować według własnych kryteriów. Aplikacja ma wbudowaną funkcję uaktualniania bazy produktów przez Internet. Informacje dotyczące testowanych urządzeń znajdują się też na stronach WWW CHIP-a (http://www.chip.pl/topten/).

Zestawienie Top 10 zostało przygotowane w celu wyłonienia produktów oferujących największe możliwości lub charakteryzujących się najkorzystniejszym stosunkiem możliwości do ceny. Wyniki testów we wszystkich kategoriach zebrane są na dwóch listach. O kolejności urządzeń na pierwszej z nich – POWER – decyduje ogólna ocena możliwości. W kategorii ECONO dodatkowo uwzględnia się ceny, dzięki czemu premiowane są produkty dobre i niedrogie. Z rankingu usuwane są modele wycofane ze sprzedaży. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymują wyróżnienia.

W tym numerze prezentujemy Top 10 kart graficznych 3D, modemów zewnętrznych zgodnych ze specyfikacją V.90, napędów DVD-ROM, kart dźwiękowych i urządzeń do nagrywania płyt CD-R i CD-RW.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News