Poczmistrz z sitkiem

Najnowsze programy pocztowe udostępniają szereg ułatwień pomocnych przy filtrowaniu niechcianej poczty - tak zwanego spamu

Zalew niechcianych ofert handlowych w poczcie elektronicznej prawie każdemu internaucie dał się we znaki. Dwa najpopularniejsze programy pocztowe dla platformy Windows – Netscape Messenger i Outlook Express – mają odpowiednie funkcje, które przynajmniej częściowo pomogą uporać się z tym problemem.

Trzydzieści przesyłek dziennie, 150 tygodniowo – trudno sobie nawet wyobrazić, co będzie, gdy wrócimy do biura po dwóch tygodniach urlopu. Nasza skrzynka pocztowa będzie wręcz pękała w szwach od nowych wiadomości. Praktycznym rozwiązaniem jest więc automatyczne sortowanie nadchodzących listów: nieistotne trafiają do kosza, a ważne są zapisywane na dysku. Mechanizmy filtrowania poczty okazują się przydatne nie tylko w przypadku ogromnej liczby napływających przesyłek. Na przykład użytkownicy list dyskusyjnych mogą automatycznie przenosić do wybranego katalogu wiadomości pochodzące z określonej listy, a następnie przeglądać je w sposób uporządkowany. Za pomocą odpowiednich filtrów można również eliminować niepożądane reklamy, przenosząc je do innego folderu lub po prostu usuwając. Wyszukiwanie wyrażeń kwalifikujących list do odrzucenia może dotyczyć zarówno treści przesyłki, jak i jej nagłówka.

Aby skorzystać z tych praktycznych funkcji, nie musimy wcale ponosić dodatkowych wydatków. Odpowiednimi filtrami dysponują bowiem oba najpopularniejsze programy pocztowe dla środowiska Windows – Messenger i Outlook Express, które otrzymujemy bezpłatnie w ramach pakietów Netscape Communicator i MS Internet Explorer.

Jeśli funkcje oferowane przez wspomniane programy nas nie zadowalają, warto zwrócić uwagę na całkowicie darmowego Pegasus Maila. Nie jest on co prawda tak rozbudowanym „kombajnem” do wszystkiego jak Outlook Express czy Messenger, a „jedynie” czytnikiem poczty elektronicznej, za to jego możliwości w tej jednej dziedzinie są dużo bogatsze. Dla niektórych zaletą Pegasusa będzie to, iż nie jest częścią składową żadnego pakietu (w przeciwieństwie do Outlooka czy Messengera). Podczas instalacji nie dokonuje on żadnych wpisów w Rejestrze ani nie dodaje do systemu żadnych bibliotek, co pozwala na bezproblemowe usunięcie go z systemu czy przeniesienie na inny komputer.

—-

Internet
Apexmail:
http://www.apexmail.com/ Pegasus Mail: http://www.let.rug.nl/pegasus/ mamy to na chip-cd 2/2000

W dziale Internet | Filtrowanie poczty znależć można darmowy program pocztowy Pegasus Mail 3.12b

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.