Z kuponem w ręku

Megalotek: Z kuponem w ręku

Każdy wypełniający kupony Multilotka albo biorący udział w innej loterii może być pewien, że nie opłaci mu się skreślić wszystkich kombinacji liczb. Wartość wygranej będzie bowiem niższa niż cena wysłanych kuponów. Specjaliści od opracowywania reguł „totolotków” tak ustalają wysokość nagród, aby to gracze składali się na premie dla zwycięzców.

Możliwe jest natomiast zminimalizowanie kosztów rozgrywki przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu prawdopodobieństwa osiągnięcia wygranej. Służą do tego systemy gry zwane skróconymi. Polegają one na typowaniu podzbioru możliwych wyników losowania. System skrócony możemy opracować sami lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego oprogramowania – na przykład Megalotka firmy Elpira Soft.

Zanim opłacimy kupony, Megalotek testuje, jak skuteczny może okazać się opracowany system.

Opisywany program pozwoli nam na wygenerowanie kombinacji liczb do skreślenia według kilku reguł. Najprostszą jest tzw. system pełny, przeznaczony dla osób stawiających zawsze na grupę ulubionych numerów. Innymi rozwiązaniami są systemy: równomierny, równomierny z pewniakami, przypadkowy i łańcuchowy – wszystkie one mogą zostać przygotowane z wykorzystaniem produktu Elpiry. Dołączona do programu instrukcja wprowadzi laika w tajniki stosowania poszczególnych systemów.

Błędne byłoby jednak mniemanie, że Megalotek pomaga tylko w przypadku klasycznych gier liczbowych. Aplikacja może bowiem służyć także miłośnikom Totalizatora Piłkarskiego. Przewidziano też możliwość pojawienia się zupełnie nowych rodzajów gier. Także i dla nich opracujemy system – wystarczy skorzystać z opcji Nowa gra W celu obniżenia kosztów gry warto nieraz dogadać się z kilkoma innymi hazardzistami. Dzięki Megalotkowi możliwe jest utworzenie grupy graczy, którzy będą grali według tego samego systemu, ale wypełnią kupony innymi kombinacjami liczb. Produkt Elpiry pozwala na zarządzanie takimi zespołami graczy i ułatwianie rozliczeń między nimi.

Istotnym składnikiem narzędzi do tworzenia systemów gry jest moduł sprawdzający gwarancję wygranej. Megalotek potrafi obliczyć prawdopodobieństwo uzyskania wygranej dowolnego rzędu („piątki”, „szóstki” itp.).

Funkcje statystyczne udostępniane przez program pozwalają zorientować się, jak często w losowaniach padały liczby parzyste, nieparzyste, jakie były sumy wylosowanych liczb, w jakich „regionach” kuponu pojawiały się zgrupowania wylosowanych numerów itp.

Użytkownik Megalotka otrzymuje ponadto do dyspozycji kilka dodatkowych narzędzi. Najważniejszym jest baza losowań Dużego Lotka, Multilotka, Zakładów Specjalnych i Szczęśliwego Numerka. Zestaw liczb może być uzupełniany – do bazy można zaimportować najnowsze wyniki, zapisane w pliku tekstowym. Opcja Kolekcja numerów ułatwia podstawianie liczb do opracowanego systemu. Wreszcie znajdziemy w Megalotku funkcję

Biorytmy — w losowaniu wprawdzie nie pomogą, ale przynajmniej użytkownik wie, że ewentualna przegrana wynika z fatalnych warunków psychofizycznych.

Megalotek
Wymagania: PC Pentium; 8 MB
RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 3 MB na dysku
+ różnorodność opracowywanych systemów gry
+ możliwość przygotowania systemu zarówno dla gier liczbowych, jak i Totalizatora Piłkarskiego
+ opcja tworzenia grupy graczy
+ kilka dodatkowych narzędzi
Producent: Elpira Soft, Jaworzno, tel./faks: (0-32) 752 27 76, e-mail: [email protected], http://www.elpira.com.pl/
Cena: 150 zł
Na CHIP-CD w dziale Software | Nowe produkty znajduje się wersja demonstracyjna programu Megalotek