Agfa SnapScan Touch

Obsługa nowoczesnych skanerów sprowadza się zazwyczaj do naciśnięcia klawisza. Nie inaczej jest też w nowym modelu SnapScan Touch firmy Agfa. Po prawej stronie obudowy znajdują się cztery przyciski. Pierwszy z nich dołącza dokumenty do poczty elektronicznej. Pozostałe klawisze służą do uruchamiania programu OCR i sterownika TWAIN. Skaner może fuknkcjonować też jako kserokopiarka – skanowany dokument wysyłany jest bezpośrednio do drukarki.

Zeskanowany obraz wzorca kolorów odznaczał się poprawnym odwzorowowaniem barw. Podobnie zdjęcie martwej natury zostało dokładnie odtworzone, a uzyskane kolory były wierne oryginałowi. Dużą zaletą urządzenia jest bardzo szybkie skanowanie dokumentów. Gorzej skaner poradził sobie z rozpoznawaniem tekstu – dołączone oprogramowanie nie rozpoznawało polskich znaków diakrytycznych.

Model przeznaczony jest głównie do zastosowań domowych, jednak dzięki dobrej jakości skanowanych obrazów i dużej szybkości Agfa SnapScan Touch może okazać się przydatnym urządzeniem w poważniejszych zadaniach.

Agfa SnapScan Touch
Maksymalna rozdzielczość: optyczna – 600×1200 dpi, interpolowana – 9600×9600 dpi
Kodowanie wewn./zewn.: kolorów – 36/24 bity, odcieni szarości – 12/8 bitów
Złącze: USB
Skanowanie: jednoprzebiegowe
Tryby pracy: kolor, odcienie szarości, czarno-biały
Oprogramowanie: sterownik TWAIN (Scan Wise), Corel Print House Magic, OmniPage Limited Edition 5.1
Gwarancja: 1 rok
Cena: 670 zł
+ wysoka jakość zeskanowanych obrazów
+ szybka praca
– program OCR nie rozpoznaje polskich „ogonków”
Producent: Agfa, Belgia, http://www.agfa.com/
Dostarczył: Agfa Polska, Warszawa, tel.: 0-800 12 00 42, faks: (0-22) 541 90 01, e-mail: [email protected], http://www.agfa.com.pl/
ModelAgfa SnapScan Touch
Jakość57,2
Prędkość390,4
Wyposażenie49,0
Możliwości (POWER)124,0
Możliwości/cena (ECONO)114,0