Canon BJC-3000

Kolorowe "plujki" z dnia na dzień stają się coraz tańsze, a przez to bardziej dostępne dla domowych użytkowników. Nowa drukarka firmy Canon oznaczona symbolem BJC-3000 charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Można na niej drukować dokumenty formatu A4 lub mniejszego w maksymalnej rozdzielczości 1440×720 dpi. Każdy z atramentów o różnych kolorach umieszczono w oddzielnych pojemnikach. Głowicę urządzenia […]

Kolorowe „plujki” z dnia na dzień stają się coraz tańsze, a przez to bardziej dostępne dla domowych użytkowników. Nowa drukarka firmy Canon oznaczona symbolem BJC-3000 charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Można na niej drukować dokumenty formatu A4 lub mniejszego w maksymalnej rozdzielczości 1440×720 dpi. Każdy z atramentów o różnych kolorach umieszczono w oddzielnych pojemnikach. Głowicę urządzenia skonstruowano w standardzie Drop Modulation Technology. Opcjonalnie (za dopłatą) dostępna jest również głowica skanująca o maksymalnej rozdzielczości 720×720 dpi.

Drukowane dokumenty tekstowe są czytelne. Przy wydruku w standardowej rozdzielczości zarówno tekst czarny, jak i kolorowy charakteryzowały się jednolitym wypełnieniem, a krawędzie liter były ostre i nie rozmazane. Przy wydruku zdjęcia testowego na papierze fotograficznym w trybie 300 dpi pojawiło się parę drobnych nieprawidłowości. W kilku miejscach widać było (na jasnych tłach w kolorze białym i żółtym) wyraźny raster. Na innych jasnych fragmentach zaobserwowano „bladość” kolorów.

Szybkość pracy i jakość kolorowych wydruków fotograficznych uzyskiwanych na testowanej drukarce nie są idealne, ale czytelny i ostry druk tekstu w trybie czarno-białym oraz kolorowym sprawia, że do większości zastosowań domowych Canon BJC-3000 jest zupełnie wystarczający.

Canon BJC-3000
Metoda druku: atramentowa
Maks. rozdz.: 1440×720 dpi
Interfejs: port równoległy, USB
Podajnik: taca na 100 arkuszy
Wydajność tuszu: 500 stron cz.-b. (przy zaczernieniu 5%), 280 stron kolorowych (przy zapełnieniu 7,5%)
Sterowniki: Windows 9x/NT 4.0
Gwarancja: 1 rok
Cena: 790 zł
+ dwa porty komunikacyjne
– mało intensywne kolory
– głośna praca
Producent: Canon, Japonia, http://www.canon.co.jp/
Dostarczył: Canon Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 824 50 50, faks: 668 61 15, e-mail: [email protected], http://www.canon.com.pl/
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.