Czekając na miliony

MultiWin 1.0, LottoWin 1.0: Czekając na miliony

Niebagatelnym problemem, który przychodzi rozwiązać każdemu nałogowemu graczowi w Multilotka czy Totolotka, jest zapanowanie nad dziesiątkami wysyłanych kuponów. Kłopotliwe jest samo wypełnianie wielu papierków, nie mówiąc o przygotowaniu takich zestawów liczb do skreślenia, które nie będą się pokrywały z już wytypowanymi. Spośród wielu rozmaitych programów wspomagających hazardzistów do naszej redakcji trafiły MultiWin i LottoWin.

Aplikacje generują zestawy liczb do skreślenia na kuponach Multilotka i Dużego Lotka, wykorzystując tzw. dwumian Newtona, znany każdemu, kto poradził sobie na lekcjach matematyki w pierwszych klasach szkoły średniej. Jednak użytkownik nie musi zdawać się wyłącznie na los, typując liczby do skreślenia. Wolno zdefiniować zbiór włas-nych, ulubionych numerów oraz określić, jakie będzie prawdopodobieństwo ich występowania.

Drukowanie kuponów totalizatora może sprawić kłopoty – blankiety mają niestandardowe rozmiary. Programy pomagają dokładnie wyjustować położenie kuponu względem obszaru wydruku.

Producent programów zostawił graczowi wolną rękę w podejmowaniu decyzji, czy poddawać edycji wygenerowane zestawy liczb. Jeżeli ktokolwiek uważa, iż pojawienie się jakiejkolwiek kombinacji numerków jest bardziej prawdopodobne, może wprowadzić je do zestawu. Podobnie rzecz ma się w sytuacji, gdy uznamy, że określony układ liczb w żadnym wypadku nie wystąpi. Podczas typowania „uprzywilejowanych” albo „podejrzanych” zestawów można skorzystać z oferowanych przez programy funkcji statystycznych. Działają one, opierając się na bazie losowań, udostępnianej na serwerze WWW producenta. Podczas przeglądania bazy mamy do dyspozycji opcję nakładania ograniczeń czasowych na zestaw losowań. Programy potrafią podać, z jaką częstotliwością występowały w losowaniach pojedyncze liczby oraz pary i trójki liczb.

Maksymalna liczba wygenerowanych zakładów może wynieść 10 000. Ponieważ trudno wyobrazić sobie, że ktokolwiek za jednym zamachem wyśle kilka tysięcy kuponów totalizatora, zestaw liczb może zostać zapisany i wykorzystywany „porcjami” podczas kolejnych losowań.

Zanim wygenerowany zestaw liczb zostanie wydrukowany na standardowych kuponach, niezbędne jest skalibrowanie drukarki. MultiWin i LottoWin pozwalają na umieszczenie blankietów w obszarze wydruku z dokładnością do 0,1 milimetra.

Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 1 MB na dysku
+ aktualizowana baza losowań, dostępna na serwerze producenta
+ niska cena
Producent: AB Laboratorium, Zduńska Wola, tel./faks: (0-43) 823 77 09, e-mail: [email protected], http://www.ablab.com.pl/
Cena: 70 zł
Na CHIP-CD w dziale Software | Nowe produkty znajdują się wersje demonstracyjne programów MultiWin 1.0 i LottoWin 1.0

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News