Z Internetem w (niezbyt dużej) kieszeni

Ostatnimi czasy Internet święci w naszym kraju triumfy. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z globalnej Sieci. Koniunkturę tę wyczuli wydawcy, którzy publikują książki poświęcone Internetowi. I tak na przykład warszawski Intersoftland wydał miniprzewodnik, który z łatwością mieści się w kieszeni. Niewielka książeczka Internet - miniprzewodnik (164 strony) zawiera wskazówki dotyczące instalacji, obsługi i konfiguracji modemu […]

Ostatnimi czasy Internet święci w naszym kraju triumfy. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z globalnej Sieci. Koniunkturę tę wyczuli wydawcy, którzy publikują książki poświęcone Internetowi. I tak na przykład warszawski Intersoftland wydał miniprzewodnik, który z łatwością mieści się w kieszeni.

Niewielka książeczka Internet – miniprzewodnik (164 strony) zawiera wskazówki dotyczące instalacji, obsługi i konfiguracji modemu oraz zestawienia połączenia z Internetem na przykładzie powszechnie znanego numeru dostępowego TP SA.

Dzięki lekturze „Internetu” czytelnicy zdobędą informacje na temat podstaw obsługi przeglądarki Internet Explorer 5 (szkoda, że pominięto tych, którzy zainstalowali Netscape Communicatora) oraz Outlook Ex- press 5 w polskiej wersji językowej.

Dość przydatną rzeczą, szczególnie dla użytkowników nie oswojonych z internetowymi aplikacjami, jest skrócony opis menu i ikon wspomnianych programów. Czytelności i przejrzystości vademecum dodają liczne ilustracje oraz zamieszczony na końcu książeczki słowniczek pojęć.

Miniporadnik cechuje zwięzły styl i skrótowość przekazywanych czytelnikowi informacji. Język, którym napisano książkę, jest – jak zapewnia na okładce wydawca – pozbawiony „technicznego bełkotu i sztucznej nowomowy”.

Intersoftland, s. 164
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.