Angielskie zabawy

Najobficiej chyba reprezentowaną na naszym rynku kategorią programów multimedialnych są aplikacje wspomagające naukę języków obcych. Do tej grupy należy firmowany przez wydawnictwo Longman pakiet do nauki angielskiego Zak's Wordgames . Program przeznaczony jest dla dzieci, które opanowały już język angielski na poziomie podstawowym. Tu są rzucane od razu na głęboką wodęnull pomimo zadeklarowania języka polskiego […]

Najobficiej chyba reprezentowaną na naszym rynku kategorią programów multimedialnych są aplikacje wspomagające naukę języków obcych. Do tej grupy należy firmowany przez wydawnictwo Longman pakiet do nauki angielskiego Zak’s Wordgames .

Program przeznaczony jest dla dzieci, które opanowały już język angielski na poziomie podstawowym. Tu są rzucane od razu na głęboką wodęnull pomimo zadeklarowania języka polskiego jako ojczystego wszystkie polecenia, instrukcje ćwiczeń i przykłady podawane są po angielsku. Dokładny polski opis każdego ćwiczenia oraz wyjaśnienie wszystkich poleceń znajduje się natomiast w obszernej instrukcji. Większość ćwiczeń wymaga zrozumienia czytanego przez lektora angielskiego zdania i adekwatnej do jego treści reakcji – wskazania właściwej rzeczy, określenia relacji między przedmiotami, uzupełnienia wyrazów lub zdań. Zakres stosowanego słownictwa jest szeroki – od żywności po relacje czasowe i od wyglądu po charakterystykę urządzeń technicznych. „Zak’s Wordgames” składa się z 24 ćwiczeń podzielonych na trzy grupy o różnym stopniu trudności. Do rozwiązywania bardziej złożonych zadań można przystąpić dopiero po zaliczeniu wszystkich łatwiejszych.

Troll znajdzie wyjście z labiryntu tylko wtedy, gdy będziemy mu wydawali właściwe polecenia.

Oprawa graficzna pakietu z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Ćwiczenia mają formę zabaw, z których żadna nie powtarza się ani pod względem oprawy graficznej, ani zasad. Program ma wyjątkowo nieczytelny i nieintuicyjny interfejs. By przerwać wykonywane ćwiczenie, nie opuszczając całego programu, należy kliknąć… pole słownika, co powoduje pojawienie się dodatkowych przycisków i umożliwia przejście do głównego menu.

Twórcy pakietu przewidzieli jego wykorzystanie jako pomocy szkolnej. W pudełku oprócz instrukcji obsługi znajduje się też „Przewodnik nauczyciela”, omawiający cel dydaktyczny każdego ćwiczenia, oraz duża tabela wyników, pozwalająca zapisywać rezultaty uzyskiwane przez liczną klasę. Program można polecić jako pomoc dydaktyczną zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i grupom.

Zak’s Wordgames
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 75, 16 MB RAM, napęd CD- -ROM 4x, Windows 3.1/9x/NT/2000, ok. 18 MB na dysku
+ nacisk na ćwiczenie rozumienia ze słuchu
+ zróżnicowany materiał leksykalny
+ ćwiczenie słów w zdaniach
+ bogaty słownik angielsko-polski
+ podręcznik metodologiczny dla nauczyciela
+ urozmaicona oprawa graficzna
– brak automatycznej instalacji
– wyjątkowo nieintuicyjny interfejs
– instalacja Quick Time’a w wersji 3.0 bez wiedzy użytkownika
Producent: DD Komputery, Radom
tel./faks: (0-48) 360 80 91
e-mail: [email protected]
http://www.langmaster.pl/
Cena: 99 zł
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.