Co nieco o kolorach

Zabawa kredkami i farbkami to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu niemal każdego malucha. Program Moje pierwsze zabawy ze sztuką pozwala wprowadzić do radosnego mazania nieco metody poprzez przedstawienie zasad kompozycji i tworzenia kolorów z barw podstawowych. Narratorem jest gadatliwa papuga, żartobliwie schlebiająca użytkownikowi po każdym ukończonym ćwiczeniu. Bardzo sympatyczne wrażenie wywołane przez oryginalną, pastelową oprawę […]

Zabawa kredkami i farbkami to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu niemal każdego malucha. Program Moje pierwsze zabawy ze sztuką pozwala wprowadzić do radosnego mazania nieco metody poprzez przedstawienie zasad kompozycji i tworzenia kolorów z barw podstawowych.

Narratorem jest gadatliwa papuga, żartobliwie schlebiająca użytkownikowi po każdym ukończonym ćwiczeniu. Bardzo sympatyczne wrażenie wywołane przez oryginalną, pastelową oprawę graficzną psuje nieczytelny interfejs użytkownika. Co gorsza, twórcy nie zadali sobie trudu sporządzenia instrukcji opisującej nawigację po aplikacji – czy to drukowanej, czy chociaż elektronicznej. Niektóre elementy widziane na ekranie są aktywne, ale próżno oczekiwać pojawienia się „dymków” z wyjaśnieniami ich przeznaczenia. Uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej – a do niech adresowane są Moje pierwsze zabawy ze sztuką – niełatwo będzie odkryć, jak obracać elementy rysunków, co jest niezbędne w części ćwiczeń. Nie ma też prostej możliwości powtórnego wysłuchania polecenia. W przypadku niektórych układanek konieczna jest duża precyzja – minimalne przesunięcie elementu sprawia, że papuga nie uznaje zadania za wykonane. Stresująca jest konieczność układania niektórych przedmiotów w kolejności przewidzianej przez twórców programu. Czasem sprowadza się to do cierpliwego zamieniania miejscami identycznych elementów.

Przy układankach brakuje możliwości odłożenia klocków poza obszar, na którym należy je ułożyć.

Wśród kilkudziesięciu gier i zabaw znajdują się m.in. ćwiczenia uczące dopasowania właściwego kroju czcionki, rozróżniania kolorów ciepłych i zimnych, tworzenia efektu przestrzenności, układania portretu z puzzli, komponowania sceny i wiele innych. Każdemu ćwiczeniu towarzyszy film wyjaśniający istotę postawionego zadania. W programie nie zabrakło indeksu, w którym krótkie komentowane filmy wyjaśniają takie pojęcia, jak barwy podstawowe, dopełniające, pochodne, zimne i ciepłe, kompozycja asymetryczna i inne.

Przyswojenie zawartej na krążku wiedzy z pewnością pomoże w rozwoju każdego malucha, jednak tradycyjna zabawa kredkami i farbami będzie mniej stresująca i dostarczy więcej satysfakcji.

Moje pierwsze zabawy ze sztuką
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 133, 32 MB RAM, napęd CD-ROM 8x, Windows 9x, ok. 8 MB na dysku
+ atrakcyjna tematyka
+ duża ilość zabaw
+ sympatyczna oprawa graficzna
– brak instrukcji obsługi
– stała rozdzielczość ekranu
– wysoki poziom trudności niektórych ćwiczeń
Producent: Onet.pl, Bielsko-Biała
tel.: (0-33) 811 87 29
faks: 812 31 41
e-mail: [email protected]
http://www.opm.pl/
Cena: 69 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.