Krecik poliglotą

Bohaterowie znanych z telewizji bajek to świetni kandydaci na przewodników po programach edukacyjnych dla dzieci. Tym razem do nauki języków obcych zabrał się Krecik. Niestety, pierwszy kontakt z programem English with the Little Mole nie jest zachęcający - na pudełku znajduje się informacja, że korzystanie z aplikacji możliwe jest wyłącznie w przypadku przyjęcia warunków licencji. […]

Bohaterowie znanych z telewizji bajek to świetni kandydaci na przewodników po programach edukacyjnych dla dzieci. Tym razem do nauki języków obcych zabrał się Krecik.

Niestety, pierwszy kontakt z programem English with the Little Mole nie jest zachęcający – na pudełku znajduje się informacja, że korzystanie z aplikacji możliwe jest wyłącznie w przypadku przyjęcia warunków licencji. Tymczasem w tekście licencji poprawne jest mniej więcej co drugie słowo, a sensu niektórych zdań nie sposób zrozumieć.

Droga do spodni z kieszeniami jest jeszcze daleka, ale można ją przejść wielokrotnie – za każdym razem w innym języku.

Jeśli jednak szczęśliwie przejdzie się przez proces instalacji, zabawa z Krecikiem może usatysfakcjonować. Na aplikację składa się pięć znanych z telewizyjnych „dobranocek”, interakcyjnych bajek oraz liczący około 100 haseł obrazkowy słownik języka angielskiego. Każda historia składa się z serii plansz, opatrzonych wyświetlanym pod obrazkiem i czytanym przez lektora komentarzem. Ponadto postaci i część przedmiotów na ilustracjach są aktywne. Ich kliknięcie powoduje wygłoszenie kolejnej kwestii, a przytrzymanie nad nimi przez chwilę kursora pozwala usłyszeć angielską nazwę wskazanego obiektu.

Choć tytuł programu sugeruje jego anglojęzyczność, można wybrać język, w jakim są czytane bajki. Jakość przekładów jest bez zarzutu i wyraźnie słychać, że do wersji polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej zatrudniono native speakerów. Partii włoskiej, węgierskiej, czeskiej i słowackiej nie jestem w stanie ocenić, ale skłonny jestem uwierzyć, że je również cechuje profesjonalizm. Każda wersja ma własny zestaw aktorów czytających kwestie Krecika, narratora i innych postaci. Co ciekawe, uwzględniono zarówno brytyjską, jak i amerykańską odmianę angielskiego, do każdej zatrudniając innych lektorów. Bez zarzutu są również przekłady na znane mi języki. Program można polecić nie tylko małoletnim wielbicielom mowy Szekspira, ale także dzieciom uczącym się któregoś z uwzględnionych w pakiecie języków. Pod warunkiem że mają smykałkę do przeprowadzania nie opisanych w instrukcji instalacji…

English with the Little Mole
Liczba CD: 1
Język: polski i 9 innych
Wymagania: PC Pentium 120, 16 MB RAM, napęd CD- -ROM 8x, Windows 9x/NT, ok. 9 MB na dysku
+ angielski słownik obrazkowy
+ 10 wersji językowych
+ wysoka jakość przekładów
+ native speakerzy dla każdego języka
– koszmarne błędy językowe w licencji i procedurze instalacyjnej
Producent: Gratex International, Słowacja
http://www.gratex.com/multimedia/
Dostarczył: Intermedia, Panki
tel./faks: (0-34) 317 93 99
e-mail: [email protected]
Cena: 99 zł
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.