Microsoft IntelliMouse Optical

Nie wszyscy wiedzą, że Microsoft produkuje nie tylko oprogramowanie, ale też podzespoły komputerowe. Jednym z nich jest myszka optyczna IntelliMouse Optical, w której zastosowano innowacyjną technologię - mechanizm (kulka z rolkami) został zastąpiony elektronicznym czujnikiem i przetwornikiem. Układ optyczny umieszczony pod spodem myszki rejestruje w ciągu sekundy 1500 obrazów powierzchni. Procesor sygnałowy analizuje te obrazy […]

Nie wszyscy wiedzą, że Microsoft produkuje nie tylko oprogramowanie, ale też podzespoły komputerowe. Jednym z nich jest myszka optyczna IntelliMouse Optical, w której zastosowano innowacyjną technologię – mechanizm (kulka z rolkami) został zastąpiony elektronicznym czujnikiem i przetwornikiem. Układ optyczny umieszczony pod spodem myszki rejestruje w ciągu sekundy 1500 obrazów powierzchni. Procesor sygnałowy analizuje te obrazy i na podstawie dostrzeżonych różnic rozpoznaje, w którą stronę została przesunięta mysz. IntelliMouse nie musi być umieszczona na podkładce, ponieważ może pracować prawie na każdej, w miarę śliskiej powierzchni. Myszkę wyposażono w pięć programowalnych przycisków – w tym rolkę, która także może pełnić funkcję klawisza.

Myszka optyczna nie wymaga czyszczenia oraz charakteryzuje się dużą niezawodnością działania. Wadą produktu jest nieprawidłowe reagowanie na gwałtowne ruchy. Nagłe przemieszczenie myszki w prawą lub w lewą stronę wcale nie oznacza, że kursor na ekranie przemieści się w tym samym kierunku. Niedociąg-nięciem jest też brak możliwości ustawienia PS/2 rate, co niezbyt przeszkadza przy podłączeniu przez USB (120 Hz), ale denerwuje, gdy podpina się mysz za pomocą przejściówki PS/2 (60 Hz).

Ze względu na cenę IntelliMouse Optical znajdzie nabywców raczej wśród tych użytkowników, którzy cenią estetykę oraz możliwość konfiguracji przycisków myszki.

ModelIntelliMouse Optical
Funkcje, dodatki32,0
Jakość wykonania71,0
Możliwości (POWER)141,1
Możliwości/cena (ECONO)101,8

Złącze: USB, PS/2
Liczba przycisków/kółek: 5/1
Wymiary [mm]: 125×68×40
Ciężar [g]: 87
Gwarancja: 1 rok
Cena: 212 zł
+ duże możliwości konfiguracji
– wysoka cena

Producent: Microsoft, USA, http://www.microsoft.com/
Dostarczył: Microsoft Polska, Warszawa
tel.: (0-22) 661 54 00, faks: 661 54 34
e-mail: [email protected], http://www.microsoft.com/poland/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.