Nie łam się, podłącz się!

O tym, że proste rozwiązania są najlepsze, nie trzeba nikogo przekonywać. Z takiego założenia wyszła też firma 3Com, która wprowadziła do sprzedaży bardzo łatwy w obsłudze modem Megahertz 56K. Za pomocątegourządzenia można podłączyć się do Internetu przez naziemną lub komórkową sieć telefoniczną. Do transmisji GSM wymagane jest posiadanie jednego z popularnych modeli telefonów firmy Nokia […]

O tym, że proste rozwiązania są najlepsze, nie trzeba nikogo przekonywać. Z takiego założenia wyszła też firma 3Com, która wprowadziła do sprzedaży bardzo łatwy w obsłudze modem Megahertz 56K. Za pomocątegourządzenia można podłączyć się do Internetu przez naziemną lub komórkową sieć telefoniczną. Do transmisji GSM wymagane jest posiadanie jednego z popularnych modeli telefonów firmy Nokia lub Ericsson. Modem nawiązywał połączenie ze średnią prędkością 4,7 KB/s. Dzięki dobrej wydajności Megahertz zajął dziewiąte miejsce w rankingu POWER.

Również firma Micronet ma w swej ofercie faksmodem typu PCMCIA, mogący korzystać z sieci GSM. Podczas jego zakupu należy jednak zwrócić uwagę na końcowe litery modelu – KGN oznaczają, że modem współpracuje z telefonami Nokia, natomiast KGE – z aparatami Ericsson. Urządzenie charakteryzuje się dobrą korekcją i kompresją danych. Przeprowadzone testy klasyfikują modem w ścisłej czołówce (czwarte miejsce w kategorii POWER). Linksys EtherFast 10/100 + 56K jest hybrydą karty sieciowej (10/100 Mbps) i modemu V.90. Urządzenie jest mało odporne na szumy i zakłócenia. Na linii o złej jakości prędkość pobierania plików zmalała aż do 21,6 kbps. Informacje o „sieciowej” części urządzenia można znaleźć w CHIP-ie 6/2000 na s. 76.

Zaletą modemu Actiontec DeskLink SoftPCI są umieszczone na śledziu gniazda, do których podłącza się mikrofon i głośniki. Dzięki funkcjom głosowym można zamienić urządzenie w telefon głośno mówiący. Zgodność z protokołami V.80 i H.324 pozwala na wykorzystanie modemu do prowadzenia wideokonferencji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.