Szybko i łatwo

Clipboard Pile to program rozszerzający możliwości Schowka. Przegląd tego typu narzędzi przedstawiliśmy w CHIP-ie 12/99 na stronie 204, nie będziemy zatem przypominać zalet stosowania podobnych aplikacji. Wśród omówionych wtedy nader skrótowo programów znalazł się także nasz bohater, jednak w starszej wersji 1.2. Od tamtej pory poprawiono przede wszystkim szybkość dzia- łania programu oraz zmniejszono jego […]

Clipboard Pile to program rozszerzający możliwości Schowka. Przegląd tego typu narzędzi przedstawiliśmy w CHIP-ie 12/99 na stronie 204, nie będziemy zatem przypominać zalet stosowania podobnych aplikacji. Wśród omówionych wtedy nader skrótowo programów znalazł się także nasz bohater, jednak w starszej wersji 1.2.

Od tamtej pory poprawiono przede wszystkim szybkość dzia- łania programu oraz zmniejszono jego pamięciożerność. Pojawiła się możliwość zapisywania przechowywanych w Schowku plików graficznych w formatach BMP, JPG i GIF. Niestety, od czasu do czasu Clipboard Pile w okienku podglądu przechowywanych elementów wyświetla grafikę w znacznym powiększeniu – utrudnia to orientację w magazynowanych zbiorach. Ciekawą funkcją jest możliwość tymczasowego wyłączenia wieloschowka. Program jest wtedy uruchomiony, jednak kolejne kopiowane do Schowka elementy nie są przez niego przechwytywane. Opcja ta może się przydać w sytuacji, gdy umieszczamy w Schowku fragmenty o określonym charakterze, chcemy jednak tymczasowo skopiować też inny element – nie musimy wtedy wyłączać aplikacji.

Clipboard Pile umożliwia szybkie podejrzenie danych przechowywanych w Schowku.

Clipboard Pile jest bezpłatny, jednak korzysta z systemu reklamowego firmy Radiate (dawniej Aureate). Wyświetla on podczas pracy programu reklamy, zbiera także informacje o użytkownikach tego szeroko wykorzystywanego przez autorów oprogramowania systemu. Więcej na ten temat można znaleźć w bieżącym numerze na stronie 48. Na szczęście do pracy z Clipboard Pile nie jest konieczne stałe połączenie z Internetem. W nowej wersji systemu reklamowego (podejrzewanego przez wielu użytkowników Internetu o niecne praktyki „szpiegowania”) można go odinstalować. Jesteśmy wtedy ostrzegani o niemożliwości korzystania z aplikacji, co jednak nie jest prawdą. Jak się zatem okazuje, istnienie systemu nie jest konieczne do prawidłowego działania programu! Również w sytuacji, gdy mamy dwa systemy operacyjne Windows (na przykład 98 i 2000) i tylko w jednym z nich zainstalowaliśmy Clipboard Pile, uruchomienie pliku wykonywalnego z poziomu drugiego systemu pozwala normalnie korzystać z aplikacji. By jednak pozbyć się reklam i zachować czyste sumienie, powinniśmy zapłacić 15 dolarów.

Clipboard Pile 2.2
Wymagania: PC 486, 16 MB RAM, Windows 9x/NT/2000, ok. 1 MB na dysku
+ duża funkcjonalność
– błędy w podglądzie plików graficznych
– system reklamowy Radiate
Producent: Zibrat Boris, USA; http://clipboardpile.8m.com/
Rejestracja: freeware lub 15 USD
Na CHIP-CD w dziale Software | Nowe produkty znajduje się pełna wersja programu Clipboard Pile 2.2.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.