W skrócie

Microsoft wspólnie z firmą OverDrive opracował zestaw narzędzi ReaderWorks do produkcji książek elektronicznych wykorzystujących program Microsoft Reader. Ta ostatnia aplikacja, oparta na technologii ClearType, ma zapewnić Microsoftowi ekspansję na rodzącym się powoli rynku wydawnictw elektronicznych. Oferta kanadyjskiej firmy Corel wzbogaciła się o nową wersję programu Knockout - 1.5. To specyficzne narzędzie służy przede wszystkim do […]

Microsoft wspólnie z firmą OverDrive opracował zestaw narzędzi ReaderWorks do produkcji książek elektronicznych wykorzystujących program Microsoft Reader. Ta ostatnia aplikacja, oparta na technologii ClearType, ma zapewnić Microsoftowi ekspansję na rodzącym się powoli rynku wydawnictw elektronicznych.

Oferta kanadyjskiej firmy Corel wzbogaciła się o nową wersję programu

Knockout

– 1.5. To specyficzne narzędzie służy przede wszystkim do wykonywania masek na grafikach poddawanych obróbce. Aplikacja dostępna jest w wersji dla komputerów PC oraz Macintosh, a jej koszt to 240 USD.

Wave Corrector 1.24

to shareware’owy program służący do cyfrowej obróbki dźwieku pochodzącego z winylowych płyt długogrających. Pozwala oczyścić „wiekowe” nagrania z wszelakich trzasków i szumów. Rejestracja: 45 USD.

Program WindowsBlinds służący do zmiany wyglądu „Okienek” doczekał się kolejnej edycji. W wersji 1.3 udoskonalono między innymi mechanizm wtyczek oraz dodano możliwość pokrywania własnymi grafikami dodatkowych elementów. Cena pakietu to 20 USD.

Kleptomania 2.1

to nazwa ciekawego programu do… kradzieży. Za pomocą mechanizmów OCR można nim „kraść”, a następnie umieszczać w dowolnym edytorze tekstu np. listingi plików i katalogów w Eksploratorze Windows, napisy na oknach dialogowych i inne teksty. Opłata rejestracyjna wynosi 30 USD.

Pojawił się pierwszy koder audio formatu MP3 dla systemu operacyjnego BeOS. Program opracowano w firmie Be we współpracy z Thomson Multimedia. Znajdziemy go we wszystkich kolejnych wersjach systemu firmy Be.

Lanix

to nazwa polskiego programu służącego do komunikacji w sieciach lokalnych, podobnego do znanego Winpopupa. Rejestracja: 25 zł.

Firma Lernout & Hauspie, znana z produkcji oprogramowania do rozpoznawania mowy, przedstawiła nową wersję swego sztandarowego produktu –

Voice Express 5.0

. Program współpracuje z aplikacjami pakietu MS Office, przeglądarkami WWW i kientami e-mail, pozwalając na wydawanie im poleceń głosem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.