Co każdy admin wiedzieć powinien

Dostępne po polsku książki o administracji Windows 2000 na ogół niewiele wykraczają poza zakres wiadomości zamieszczonych w systemie Pomocy. Tymczasem wiele osób szuka obszerniejszego wyjaśnienia, co się kryje za tak enigmatycznymi nazwami jak "magazyn wymienny". W Windows 2000 Vademecum Administratora nie znajdziemy przepisu, jak poprawnie skonfigurować serwer WWW, zabezpieczyć się przed atakami hakerów czy zainstalować […]

Dostępne po polsku książki o administracji Windows 2000 na ogół niewiele wykraczają poza zakres wiadomości zamieszczonych w systemie Pomocy. Tymczasem wiele osób szuka obszerniejszego wyjaśnienia, co się kryje za tak enigmatycznymi nazwami jak „magazyn wymienny”.

W Windows 2000 Vademecum Administratora nie znajdziemy przepisu, jak poprawnie skonfigurować serwer WWW, zabezpieczyć się przed atakami hakerów czy zainstalować system. Nie taki był cel tej książki. Mamy tu systematyczny i kompletny, choć nie wnikający w szczegóły realizacji, opis wszystkich elementów, funkcji oraz ustawień systemu.

Niestety, nie ustrzeżono się językowych mielizn. W dużej mierze stanowią one efekt sztywnego trzymania się terminologii zastosowanej w polskiej edycji systemu. Czy czytając o „rozwijaniu skompresowanych plików”, każdy od razu domyśli się, że chodzi o „zwykłe” rozpakowanie? O ile kwestie stylistyczne na wartość merytoryczną książki wpływu nie mają, o tyle zdarzające się literówki w przykładach komend mogą utrudnić życie tym, dla których administracja Windows 2000 zaczyna się od tej właśnie pozycji. Vademecum to propozycja dla zaawansowanych użytkowników, którzy sięgając po tę książkę, wiedzą już, czego szukają. W roli podręcznego kompendium sprawdzi się znakomicie.

APN Promise, s. 496, 58 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.