Pingwin pod ochroną

Na polskim rynku brakuje książek, które w przystępny sposób wprowadzałyby Czytelnika w tematykę wykraczającą poza standardową instrukcję obsługi Linuksa. Dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na tę pozycję. Autor (anonimowy) opisuje w kolejnych rozdziałach newralgiczne punkty systemu bezpieczeństwa Linuksa, narzędzia służące do wykorzystywania luk w systemie oraz programy wspomagające pracę administratora, przeznaczone np. do […]

Na polskim rynku brakuje książek, które w przystępny sposób wprowadzałyby Czytelnika w tematykę wykraczającą poza standardową instrukcję obsługi Linuksa. Dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na tę pozycję. Autor (anonimowy) opisuje w kolejnych rozdziałach newralgiczne punkty systemu bezpieczeństwa Linuksa, narzędzia służące do wykorzystywania luk w systemie oraz programy wspomagające pracę administratora, przeznaczone np. do wykrywania ataków hakerskich. Opisywane aplikacje znajdują się na CD-ROM-ie dołączonym do książki. W ostatnich rozdziałach autor umieścił spis serwisów internetowych oraz grup dyskusyjnych poświęconych tematyce bezpieczeństwa.

Książkę napisano przystępnym językiem. Terminologia techniczna jest używana jedynie tam, gdzie jest to konieczne. Można natomiast dyskutować, czy autorzy powinni wprowadzać nowe pojęcia, np. „węszyciel”, czy też posługiwać się utartym już określeniem sniffer.

Wydawnictwo jest interesującą pozycją dla osób, które już poznały tajniki obsługi systemu, a teraz chciałyby zgłębić zagadnienia jego bezpieczeństwa. Należy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości administratorzy serwerów internetowych ujrzą w logach skutki wydania tej książki na polskim rynku.

Robomatic, s. 514, 59 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.