Sterowniki referencyjne Nvidii i podkręcanie procesorów graficznych

Używam karty graficznej z procesorem Nvidia Riva TNT2 ze sterownikami referencyjnymi. Słyszałem, że jest możliwość dodania wpisu do Rejestru, który spowoduje, że będzie możliwe podkręcanie karty bez użycia dodatkowego programu. Czy moglibyście podać, jak wygląda ten wpis? Pytanie z Internetu Aby umożliwić przetaktowanie kart graficznych zbudowanych na bazie chipsetów firmy Nvidia z serii RivaTNT, RivaTNT2, […]

Używam karty graficznej z procesorem Nvidia Riva TNT2 ze sterownikami referencyjnymi. Słyszałem, że jest możliwość dodania wpisu do Rejestru, który spowoduje, że będzie możliwe podkręcanie karty bez użycia dodatkowego programu. Czy moglibyście podać, jak wygląda ten wpis?

Pytanie z Internetu

Aby umożliwić przetaktowanie kart graficznych zbudowanych na bazie chipsetów firmy Nvidia z serii RivaTNT, RivaTNT2, GeForce oraz GeForce2, należy umieścić w Rejestrze odpowiedni wpis. W kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE SoftwareNVIDIA Corporation GlobalNVTweak

tworzymy nową wartość DWORD o nazwie CoolBits i modyfikujemy jej zawartość, wpisując 3. W ten sposób uzyskamy dodatkowe możliwości konfiguracji karty. W ustawieniach Właściwości ekranu należy wybrać kolejno

Zaawansowane właściwości

| Riva TNT | Additional properties | Hardware option

i zaznaczyć pole Allow clock frequency adjustments. Po restarcie komputera pojawią się suwaki umożliwiające zmianę częstotliwości taktowania. Wpis ten działa w przypadku Windows 9x, a dla Windows 2000 tylko przy sterownikach 5.13 lub nowszych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.