Z „bebechami” za pan brat

Książka zawiera ogromną ilość informacji związanych ze sprzętem, a także z popularnymi technologiami (np. zapisu danych). W poszczególnych rozdziałach autor skoncentrował się na wybranych zagadnieniach, np. napędach (dyski, napędy taśmowe itd.), magistralach SCSI, elektronice płyty głównej. Można mieć nieco zastrzeżeń do takiego sposobu organizacji materiału, gdyż w przypadku napędów CD i DVD omówiono je w […]

Książka zawiera ogromną ilość informacji związanych ze sprzętem, a także z popularnymi technologiami (np. zapisu danych). W poszczególnych rozdziałach autor skoncentrował się na wybranych zagadnieniach, np. napędach (dyski, napędy taśmowe itd.), magistralach SCSI, elektronice płyty głównej. Można mieć nieco zastrzeżeń do takiego sposobu organizacji materiału, gdyż w przypadku napędów CD i DVD omówiono je w części multimedialnej podręcznika, a nie przy okazji przedstawiania napędów i nośników różnego rodzaju. Pomimo wysokiego poziomu merytorycznego brakuje prezentacji obecnych od dłuższego czasu na rynku nowych rozwiązań, takich jak pamięci RAMBUS, VCM, DDR, informacji o nowych standardach magistrali ATA (UltraDMA/66 i UltraDMA/100) itp. Na szczęście opracowanie obejmuje kilka nowych technologii, takich jak FireWire czy USB. Do książki dołączono płytę CD z zestawem narzędzi pomocnych w konfiguracji i optymalizacji sprzętu.

„Warsztat…” jest ciekawą pozycją, prezentującą dobry poziom merytoryczny. Pomimo lekkiej dezaktualizacji niektórych zagadnień będzie spełniać swoje podstawowe zadanie, służąc pomocą w zmaganiach z komputerowymi wnętrznościami.

Robomatic, s. 589, 94 zł
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.