Chipy Nvidii i OpenGL

Mam kartę graficzną Creative AnnihilatorPro (GeForce DDR) i w żadnej z gier (z Diablo II na czele) nie mogę ustawić trybu OpenGL. Mój brat z Rivą TNT2 M64 ma taki sam problem. Obaj mamy sterowniki Nvidii z 14/08/00, więc to raczej nie problem sterowników. Czy te karty nie obsługują tego trybu, czy to raczej inny […]

Mam kartę graficzną Creative AnnihilatorPro (GeForce DDR) i w żadnej z gier (z Diablo II na czele) nie mogę ustawić trybu OpenGL. Mój brat z Rivą TNT2 M64 ma taki sam problem. Obaj mamy sterowniki Nvidii z 14/08/00, więc to raczej nie problem sterowników. Czy te karty nie obsługują tego trybu, czy to raczej inny problem?

Tommy

Oczywiście obie wymienione karty obsługują OpenGL. Jeśli aplikacje nie potrafią poprawnie pracować w tym trybie, to trzeba ponownie zainstalować sterowniki, zwracając uwagę na dwie rzeczy. W Windows należy ustawić kartę graficzną jako standardową VGA, a po wyłączeniu komputera skasować zawartość pamięci CMOS na płycie głównej (ta operacja wprowadzi w BIOS-ie domyślne ustawienia, więc trzeba pamiętać o konieczności ewentualnej konfiguracji). Poza tym dla procesorów Nvidii istnieje sereg sterowników – należy wypróbować więcej niż jeden. W liście nie opisano konfiguracji komputera, więc trudno stwierdzić, czy kłopoty nie wynikają z jakichś innych przyczyn, np. braku sterownika dla portu AGP dla płyt głównych z chipsetem VIA. Problemy z kartami graficznymi omawiane były także we wcześniejszych numerach CHIP-a: 8/2000, s. 162, 7/2000 s. 162, 6/2000, s. 198.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.