Ciągle szuka

W dostępnym na rynku olbrzymim bogactwie oprogramowania zauważyć można produkty niezwykłe. Te software'owe "gwiazdy" są albo najlepszymi aplikacjami w swojej kategorii, albo w jakiś sposób nowatorskimi lub też z innych względów zyskują status określany nadużywanym nieco słowem "kultowy". Należy do nich niewątpliwie ICQ. W najnowszej wersji ICQ mamy możliwość wysyłania SMS-ów. Od czasu gdy po […]

W dostępnym na rynku olbrzymim bogactwie oprogramowania zauważyć można produkty niezwykłe. Te software’owe „gwiazdy” są albo najlepszymi aplikacjami w swojej kategorii, albo w jakiś sposób nowatorskimi lub też z innych względów zyskują status określany nadużywanym nieco słowem „kultowy”. Należy do nich niewątpliwie ICQ.

W najnowszej wersji ICQ mamy możliwość wysyłania SMS-ów.

Od czasu gdy po raz ostatni opisywaliśmy tę aplikację (CHIP 7/98, s. 114), przeszła ona znaczną metamorfozę. Od stosunkowo prostego programu, przesyłającego krótkie wiadomości, do centrum komunikacyjnego z prawdziwego zdarzenia. Okupione jest to pewnymi niedogodnościami – icek (jak się w Polsce przyjęło określać tę aplikację) wymaga teraz do pracy większej ilości RAM-u, zajmuje też znacznie więcej miejsca na dysku.

Wersja 2000 – w porównianiu do ICQ 99 – zawiera kilka istotnych nowości. Oprócz wiadomości możemy wysyłać też e-maile, wiadomości na pagery oraz SMS-y. Zwłaszcza ta ostatnia opcja dzięki sporej popularności tej formy komunikowania może przyciągnąć nowych użytkowników. Wprawdzie SMS-y wysyłane z icka przekazywane są za pośrednictwem jednego z operatorów zagranicznych, jednak nie ma to żadnego znaczenia – abonenci wszystkich polskich sieci GSM otrzymują wiadomości bez najmniejszych problemów. Komunikować możemy się nie tylko z użytkownikami ICQ. Do naszej listy znajomych dodamy też osoby nie mające aplikacji – także do nich będziemy mogli wysyłać SMS-y i listy elektroniczne. Icek został też zintegrowany z Outlookiem 2000. Bezpośrednio z poziomu tej aplikacji można wysyłać wiadomości lub załączniki poczty do użytkowników ICQ.

Jakby tego było mało, za pomocą icka można przeprowadzić… rozmowę telefoniczną. Mamy możliwość połączenia się zarówno z innym użytkownikiem ICQ, jak i zadzwonienia do posiadacza zwykłego aparatu. W tym drugim przypadku trzeba jednak płacić, choć są to sumy wielokrotnie mniejsze od zwykłych opłat telefonicznych.

Oprócz funkcji komunikacyjnych znajdziemy w icku także prostego „przypominacza”, notes, czyli „przyczepiane” do Pulpitu karteczki do notowania ważnych spraw, oraz oczywiście mnóstwo możliwości znajdowania nowych znajomych. Do pełni szczęścia brakuje jedynie polskiej wersji, choć ICQ dostępny jest już w 13 językach.

ICQ 2000b Beta 4.55
Wymagania: PC Pentium 100, 16 MB RAM, Windows 9x/NT/2000, ok. 17 MB na dysku
+ możliwość wysyłania SMS-ów
+ wiele dodatkowych funkcji
– brak Pomocy (jest do pobrania z WWW)
Producent: ICQ, Izrael; http://www.icq.com/
Rejestracja: freeware
Na CHIP-CD w dziale Software | Nowe produkty znajduje się w pełni funkcjonalna wersja programu ICQ 2000 Beta
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.