Dotknięcie sztuki

Wpływ elektronicznych mediów na kulturę to główny temat tegorocznego wydania WRO Międzynarodowego Biennale Sztuki Nowych Mediów. [email protected] odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20 listopada - 10 grudnia. Wystawie instalacji medialnych i rozmaitym działaniom artystycznym z użyciem komputerów towarzyszyć będzie kongres intelektualistów. Tematem przewodnim wszystkich tych wydarzeń jest wpływ cybertechnologii na przemiany sztuki, kultury i […]

Wpływ elektronicznych mediów na kulturę to główny temat tegorocznego wydania WRO Międzynarodowego Biennale Sztuki Nowych Mediów. [email protected] odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20 listopada – 10 grudnia.

Wystawie instalacji medialnych i rozmaitym działaniom artystycznym z użyciem komputerów towarzyszyć będzie kongres intelektualistów. Tematem przewodnim wszystkich tych wydarzeń jest wpływ cybertechnologii na przemiany sztuki, kultury i życia codziennego, zaś miejscem ich prezentacji – m.in. barokowe wnętrza Uniwersytetu Wrocławskiego: Aula Leopoldina, Oratorium Marianum oraz Wieża Matematyczna.

Dla artystów rozwój technologii stanowi okazję przeniesienia swoich pomysłów do prawie nieograniczonej przestrzeni o ogromnym potencjale, oferującej obietnicę ciągłego rozwoju oraz nowych doznań, niemożliwych w innym środowisku.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Internet
WRO Centrum Sztuki Mediów
http://www.wro.art.pl/
Ars Electronica Center
http://www.aec.at/
Zentrum für Kunst und Medientechnologie
http://www.zkm.de/
InterCommunication Center
http://www.ntticc.or.jp/
The National Institute of Dramatic Art
http://www.nida.unsw.edu.au/
Herbert W. Franke
http://www.zi.biologie.uni-muenchen.de/~franke/
Paul Sermon
http://www.hgb-leipzig.de/~sermon/
Jill Scott, Digital Body Automata
http://digitalbody.zkm.de/~scott/
Kylie Robertson
http://www.potatocake.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.