Ergotuning, czyli dbaj o swoje oczy

Od czasu pojawienia się technologii plug and play nie zastanawiamy się już, czy sprzęt, którego używamy, został odpowiednio skonfigurowany. Tymczasem ślepa wiara w mechanizmy autodetekcji często skutkuje nieoptymalnymi warunkami pracy. Pracując na komputerze, przez wiele godzin wpatrujemy się w ekran monitora. Większość z nas zdaje sobie nawet sprawę, że im wyższa częstotliwość odświeżania obrazu, tym […]

Od czasu pojawienia się technologii plug and play nie zastanawiamy się już, czy sprzęt, którego używamy, został odpowiednio skonfigurowany. Tymczasem ślepa wiara w mechanizmy autodetekcji często skutkuje nieoptymalnymi warunkami pracy.

Pracując na komputerze, przez wiele godzin wpatrujemy się w ekran monitora. Większość z nas zdaje sobie nawet sprawę, że im wyższa częstotliwość odświeżania obrazu, tym lepiej dla naszych oczu. Kto jednak sprawdza, czy rezultat autodetekcji sprzętu rzeczywiście pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości systemu graficznego…

Windows 98 najczęściej rozpoznaje urządzenie wyświetlające jako Monitor Plug and Play. Niestety, szczególnie w przypadku monitorów o lepszych niż przeciętne parametrach technicznych pozostawienie tego ustawienia powoduje, że czesto nie wykorzystujemy możliwości posiadanego sprzętu. Co zatem zrobić, aby to zmienić?

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Programy narzędziowe do monitorów i kart graficznych:
www.entechtaiwan.com/
W dziale Aktualności | Software znajduje się program PowerStrip
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.