GeForce2 MX

Mam zamiar kupić sobie kartę GeForce2 MX. Problem polega na tym, że mam obudowę AT i zasilacz 200 W. Słyszałem, że GeForce jest kartą bardzo wymagającą, jeżeli chodzi o pobór prądu, i że mogą być problemy z jego obsłużeniem przez zasilacze o mocy 200 W. Czy to prawda? Moja obecna konfiguracja: FIC VA 503+, AMD […]

Mam zamiar kupić sobie kartę GeForce2 MX. Problem polega na tym, że mam obudowę AT i zasilacz 200 W. Słyszałem, że GeForce jest kartą bardzo wymagającą, jeżeli chodzi o pobór prądu, i że mogą być problemy z jego obsłużeniem przez zasilacze o mocy 200 W. Czy to prawda? Moja obecna konfiguracja: FIC VA 503+, AMD K6-2 450, Riva TNT, 64 MB RAM, HDD 8,4 Seagate, SB Live! 1024, tuner FlyVideo98, modem Zoom V.34l, CD 45×, monitor podłączony do zasilacza komputera. Czy jeżeli kupię GeForce2 MX, to ten zasilacz będzie w stanie to pociągnąć? Wiem, że najlepszym wyjściem byłby na pewno zakup obudowy ATX, ale to wiąże się ze zmianą płyty i procesora, dlatego zależy mi na umieszczeniu GeForce’a w obecnej obudowie.

Paweł

Konstruktorzy GeForce’a 256 zaprojektowali kartę, która pobiera więcej prądu, niż na to zezwala specyfikacja portu AGP. W efekcie część płyt głównych nie jest w stanie poprawnie współpracować z tym procesorem Nvidii. Na szczęście wady tej jest pozbawiony GeForce2 GTS (dwa razy mniejszy pobór mocy w stosunku do GeForce’a 256), jak też GeForce2 MX (cztery razy mniejszy). Tym samym karty graficzne z procesorem w wersji MX można instalować praktycznie bez ograniczeń. Wyjaśnienia wymaga jeszcze jedna kwestia: monitor, którego kabel zasilający jest podłączony do jednostki centralnej, nie obciąża zasilacza komputera i nie musi być uwzględniany w bilansie mocy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.