HTML po raz czwarty

Język HTML wciąż się zmienia, co zmusza nas do nieustannego uczenia się nowych standardów. Zmiany te mają nam ułatwić tworzenie atrakcyjnych stron WWW. Niestety, początkującym webmasterom trudno przebrnąć przez teoretyczny opis samej składni HTML. Twórcom skomplikowanych witryn webowych również nie łatwo jest czasem odnaleźć określoną konstrukcję języka z przykładami jej zastosowania. Książka autorstwa Elizabeth Castro […]

Język HTML wciąż się zmienia, co zmusza nas do nieustannego uczenia się nowych standardów. Zmiany te mają nam ułatwić tworzenie atrakcyjnych stron WWW. Niestety, początkującym webmasterom trudno przebrnąć przez teoretyczny opis samej składni HTML. Twórcom skomplikowanych witryn webowych również nie łatwo jest czasem odnaleźć określoną konstrukcję języka z przykładami jej zastosowania.

Książka autorstwa Elizabeth Castro Po prostu HTML 4 prezentuje praktyczne podejście do problemu. Jest to dobry poradnik, w którym szczegółowe zagadnienia opisane są krok po kroku. Punkt po punkcie dowiadujemy się więc, co zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Każdy przykład ilustrowany jest fragmentem kodu HTML i zrzutem ekranu z gotową już stroną w przeglądarce WWW. Pomaga to znaleźć potrzebne informacje i zastosować je w praktyce.

Zaletą książki jest opis nowych rozwiązań dotyczących arkuszy stylów CSS oraz wykorzystania tabel do konstrukcji bardziej skomplikowanych stron. Omówiono także skrypty Javy, VBScript, obsługę formularzy za pomocą CGI oraz umieszczanie komponentów multimedialnych. Podręcznik zawiera też wskazówki ułatwiające zarejestrowanie naszej strony w wyszukiwarce i opis podstawowych narzędzi dla webmasterów. Całość zamyka skorowidz oraz bardzo przydatny spis znaczników HTML.

Helion, s. 408, 41 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.