Konsola czy pecet?

Niejednej osobie planującej zakup lub modernizację domowego peceta przemknęła przez głowę myśl: czy ja rzeczywiście potrzebuję komputera - przecież tak naprawdę głównie gram? To właśnie dla takich osób przeznaczone są urządzenia elektroniczne nazywane konsolami. Czym jest owa tajemnicza konsola? Jest to komputer przeznaczony wyłącznie do gier, a jego największą zaletą jest wyjątkowa łatwość obsługi. Wystarczy […]

Niejednej osobie planującej zakup lub modernizację domowego peceta przemknęła przez głowę myśl: czy ja rzeczywiście potrzebuję komputera – przecież tak naprawdę głównie gram? To właśnie dla takich osób przeznaczone są urządzenia elektroniczne nazywane konsolami.

Czym jest owa tajemnicza konsola? Jest to komputer przeznaczony wyłącznie do gier, a jego największą zaletą jest wyjątkowa łatwość obsługi. Wystarczy podłączyć go do telewizora, włożyć CD-ROM lub inny nośnik z oprogramowaniem, nacisnąć przycisk… i można już oddać się ulubionej rozrywce. Dzięki specjalizowanym układom konsole nowej generacji zapewniają dużo lepsze wyświetlanie grafiki, płynność animacji czy wreszcie znacznie wyższą jakość dźwięku niż tradycyjny komputer. Co więcej, najnowsze modele umożliwiają wyświetlanie filmów DVD oraz podłączenie się do Internetu. Żaden użytkownik konsoli nie musi się też troszczyć o instalację oprogramowania czy dobieranie optymalnych sterowników. Nie zawraca też sobie głowy wymaganiami sprzętowymi najnowszej gry. W świecie konsol to aplikacje są dopasowywane do sprzętu, tak aby pracował on optymalnie i szybko. Wśród tylu zalet konsole mają tylko jedną poważną wadę – brak im uniwersalności komputera. Warto jednak się im bliżej przyjrzeć, szczególnie gdy używa się peceta tylko do grania.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Strony producentów konsoli
http://www.sega.com/
http://www.dreamcast.com/
http://www.playstation2.com/
http://www.nintendo.com/
http://www.xbox.com/
Serwisy informacyjne i dane techniczne
http://www.emudream.prv.pl/
http://psx.gad.pl/
http://www.fanklubps.px.pl/
http://www.dreamcast.hg.pl/
http://dece.tc.pl/
http://www.express-direct.com.au/
http://dreamcast.ign.com/
http://ps2.ign.com/
http://psx.ign.com/
http://cube.ign.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.