Po prostu klikaj

Czy dogłębna znajomość tajników kilku popularnych systemów operacyjnych jest cenioną umiejętnością na rynku pracy? Jakiej wiedzy o komputerze oczekują pracodawcy od swych przyszłych pracowników? Pod względem znajomości technologii cyfrowych potencjalni pracownicy dzieleni są przez kadrowe na dwie grupy: specjalistów ds. informatyki i pozostałych. Wobec tej drugiej grupy wymagania są zunifikowane: wystarczy, że wiedzą, gdzie kliknąć. […]

Czy dogłębna znajomość tajników kilku popularnych systemów operacyjnych jest cenioną umiejętnością na rynku pracy? Jakiej wiedzy o komputerze oczekują pracodawcy od swych przyszłych pracowników?

Pod względem znajomości technologii cyfrowych potencjalni pracownicy dzieleni są przez kadrowe na dwie grupy: specjalistów ds. informatyki i pozostałych. Wobec tej drugiej grupy wymagania są zunifikowane: wystarczy, że wiedzą, gdzie kliknąć. Takie podejście cechuje największych polskich pracodawców, np. urzędy skarbowe i oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Także od pracowników banków wymaga się tylko podstawowej wiedzy na temat komputerów.

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Internet
Polskie Biuro ECDL:
http://www.ecdl.com.pl/
Biuletyn Służby Cywilnej:
http://www.usc.gov.pl/biulet.html
Jobs:
http://www.jobs.pl/
Jobpilot:
http://www.jobpilot.pl/
Pracuj:
http://www.pracuj.pl/
Kurs ECDL w ESKK:
http://www.eskk.com.pl/word.htm
Podręczniki ECDL Wydawnictwa Mikom:
http://www.mikom.com.pl/katalog.nsf/seria/ekpj
Na dołączonym do bieżącego numeru CHIP-CD w dziale Magazyn|Rynek pracy znajduje się witryna polskiego oddziału ECDL Foundation zawierająca m.in. dokładne wymagania egzaminacyjne.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.