Podłączenie dysku 2,5″ w stacjonarnym komputerze

Dysk wyciągnięty z notebooka muszę odpalić na zwykłym komputerze. Nie znam jednak wyprowadzenia pinów na złączu (oprócz tego, że 40 sygnałowych jest ułożonych identycznie jak dla większych dysków), co uniemożliwia mi podłączenie zasilania. Jarek Tonecki W niektórych sklepach można znaleźć odpowiednią przejściówkę, która umożliwia połączenie 2,5' dysków od notebooków z komputerem stacjonarnym. Dla osób, które […]

Dysk wyciągnięty z notebooka muszę odpalić na zwykłym komputerze. Nie znam jednak wyprowadzenia pinów na złączu (oprócz tego, że 40 sygnałowych jest ułożonych identycznie jak dla większych dysków), co uniemożliwia mi podłączenie zasilania.

Jarek Tonecki

W niektórych sklepach można znaleźć odpowiednią przejściówkę, która umożliwia połączenie 2,5′ dysków od notebooków z komputerem stacjonarnym. Dla osób, które chciałyby wykonać ją własnoręcznie, na poniższej ilustracji rozrysowaliśmy wyprowadzenia sygnałów na złączu dysków 2,5′ (należy pamiętać, że sumaryczna długość kabla łączącego dysk z płytą główną nie może przekroczyć 45 cm). Pin 41 to +5 V logiczne, 42 to +5 V zasilające silnik, 43 – masa, 44 jest nie używany. Całość złącza ma 50 pinów, z czego trzy są zaślepione (uniemożliwiają odwrotne włożenie wtyczki), a cztery ostatnie używane są jako przełączniki master/slave.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.