Poskromienie akcydensu

Wizytówki, certyfikaty i etykiety to małe druki akcydensowe (okolicznościowe), które nie zawsze mamy czym wykonać, choć przydają się często. Jeśli nie chcemy do przygotowania takich materiałów używać drogich programów graficznych, warto zainteresować się Galerią Papieru . Prosto i szybko, ale bez ekstrawagancji. Galeria Papieru oferuje gotowe wzorce wizytówek i etykiet, które wypełnimy dowolnym tekstem, jednak […]

Wizytówki, certyfikaty i etykiety to małe druki akcydensowe (okolicznościowe), które nie zawsze mamy czym wykonać, choć przydają się często. Jeśli nie chcemy do przygotowania takich materiałów używać drogich programów graficznych, warto zainteresować się Galerią Papieru .

Prosto i szybko, ale bez ekstrawagancji. Galeria Papieru oferuje gotowe wzorce wizytówek i etykiet, które wypełnimy dowolnym tekstem, jednak bez możliwości zmiany choćby liczby jego linii czy ich rozmieszczenia.

Program umożliwia tworzenie wizytówek, etykiet w dwóch wielkościach oraz rozmaitych kuponów na bazie gotowych wzorców. Baza danych zawiera dziesiątki projektów pogrupowanych w style. Różnią się one krojem i wielkością pisma oraz rozmieszczeniem tekstów. Te ostatnie znajdują się w takich miejscach matryc np. wizytówek, że nie zasłaniają motywu graficznego, umieszczonego na wkładanym do drukarki papierze. Papier ten poza barwnym nadrukiem ma też nacięcia, wzdłuż których łatwo go rozdzielić na pojedyncze wizytówki czy etykiety. Wystarczy zatem wybrać wzorzec z katalogu, wpisać tekst i wydrukować całość, podając przy tym format papieru i liczbę kopii. Bardziej złożone projekty należy jednak przygotować w innym niż Galeria Papieru edytorze graficznym, ponieważ dołączonych do programu szablonów nie można modyfikować. Podczas drukowania program rozmieszcza wizytówki na papierze, tak aby optymalnie go wykorzystać, a przede wszystkim „trafić” w nacięte powierzchnie. Jeśli korzystamy z drukarki sieciowej, pojawiają się jednak problemy – na wydrukach brak czasem niektórych elementów. Inną wadą produktu jest wymagana obecność w systemie czcionek takich jak Arial CE czy Times New Roman CE, bez których program się „wysypuje”.

Wraz z aplikacją dostajemy niewielką liczbę arkuszy papieru do wizytówek i etykiet, ale prawdziwe bogactwo wzorów znajdziemy w ofercie handlowej firmy. Próbne wydruki pokazują, że Galeria Papieru pozwala łatwo stworzyć praktycznie dowolny druk akcydensowy.

Galeria Papieru 2.0
Wymagania: PC 486, 16 MB RAM, Windows 3.1x/9x/NT/2000, drukarka, ok. 1,4 MB na dysku
+ duża liczba wzorców druków
– problemy z drukowaniem w sieci
– wymagana obecność kilku krojów pisma w systemie
Producent: Argo, Gdańsk
http://www.argo.com.pl/
Dostarczył: Rawo, Kobyłka
tel.: (0-22) 771 92 00
faks: 771 95 99
e-mail: [email protected]
http://www.rawo.com.pl/
Cena: ok. 37 zł
W dziale Software | Nowe produkty znajduje się demonstracyjna wersja programu Galeria Papieru 2.0
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.