Świat wirtualnych CD

Paragon CD Emulator 2000: Świat wirtualnych CD

Paragon CD Emulator służy do tworzenia obrazów płyt CD i umieszczania ich w wirtualnych napędach CD-ROM, co – biorąc pod uwagę obecne pojemności dysków twardych – pomoże nam zmniejszyć stos płyt CD na biurku. Dostęp do danych „zapisanych” na wirtualnych płytach bywa nawet do 20 razy szybszy niż w przypadku prawdziwych CD-ROM-ów. Ponadto zanim utworzymy obraz płyty, możemy określić stopień kompresji, jakiej poddany zostanie plik obrazu. Zajmie on dzięki temu mniej miejsca na dysku, a mimo to czas dostępu do wirtualnej płyty nadal będzie niewielki. Taki napęd CD dodać można w każdej chwili, bez potrzeby ponownego uruchamiania systemu, a maksymalną liczbę wirtualnych „cedeków” ogranicza jedynie liczba dostępnych dla dysków liter.

Tworzony obraz płyty CD może zawierać wybrane przez nas ścieżki audio.

Używając CD Emulatora 2000 utworzymy obrazy płyt CD zawierające dane, ścieżki audio oraz płyty mieszane. Oprócz tego możliwe jest również „złożenie” wirtualnej płyty CD z przechowywanego na dysku twardym pliku ISO oraz zbiorów WAVE i MP3. Utworzony obraz łatwo poddamy później edycji, dodając lub usuwając dowolną ścieżkę.

CD Emulator dostępny jest w wersji jednostanowiskowej i sieciowej. Pierwsza przeznaczona jest do użytku domowego i może być używana wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana praca z programem poprzez sieć lokalną. Wersja sieciowa dedykowana jest do użytku w biurach oraz na wielu stacjach roboczych. Na jednym z komputerów w sieci lokalnej instalowany jest wówczas serwer CD, a na pozostałych programy klientów. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość tworzenia obrazów płyt CD na serwerze oraz umieszczania w swoich wirtualnych napędach programu CD Emulator obrazy płyt znajdujące się na serwerze. Ponadto – w przeciwieństwie do wersji jednostanowiskowej – edycja sieciowa umożliwia umieszczanie tego samego obrazu płyty CD w kilku wirtualnych napędach.

Program polecić można niemal wszystkim, ponieważ jego funkcjonalność sprawia, że zaspokoi on zarówno potrzeby zwykłego, „domowego” użytkownika, jak i wymagającego administratora dużej sieci.

Paragon CD Emulator 2000
Wymagania: PC Pentium, napęd CD-ROM, Windows 9x, NT lub 2000
+ tworzenie obrazów płyt mieszanych (mixed-mode)
+ szybka praca
+ możliwość pracy w sieci lokalnej (w wersji Network)
Producent: Paragon Technologie Deutschland, Niemcy
http://www.paragon-gmbh.com/
Dostarczył: Arpex, Częstochowa
tel./faks: (0-34) 366 49 30
e-mail: [email protected]
http://arpex.gold.pl/
Cena: ok. 60 zł (jedno stanowisko)
W dziale Software | Nowe produkty znajduje się demonstracyjna wersja programu Paragon CD Emulator 2000