W warsztacie dekoratora witryn

Interesująca oprawa graficzna podnosi atrakcyjność każdego serwisu internetowego. Jednak znajdujące się tam ilustracje powinny być nie tylko estetyczne, ale i właściwie przygotowane. Przygotowanie elementów graficznych mających znaleźć się na stronach WWW w znaczący sposób różni się od tworzenia ilustracji np. na potrzeby poligrafii. Podstawowe różnice dotyczą rozdzielczości, możliwej do użycia palety kolorów oraz rozmiarów plików […]

Interesująca oprawa graficzna podnosi atrakcyjność każdego serwisu internetowego. Jednak znajdujące się tam ilustracje powinny być nie tylko estetyczne, ale i właściwie przygotowane.

Przygotowanie elementów graficznych mających znaleźć się na stronach WWW w znaczący sposób różni się od tworzenia ilustracji np. na potrzeby poligrafii. Podstawowe różnice dotyczą rozdzielczości, możliwej do użycia palety kolorów oraz rozmiarów plików graficznych i ich formatów. Aby sprostać wymaganiom internetowym, niezbędne jest wykorzystywanie przy projektowaniu właściwej palety barw, a przede wszystkim zoptymalizowanie powstałych dokumentów oraz zastosowanie odpowiednich formatów ich zapisu.

Prawie każdy program przeznaczony do edycji grafiki rastrowej ma narzędzia i mechanizmy, umożliwiające przygotowanie ilustracji na strony internetowe. W tym artykule skupimy się na możliwościach oferowanych przez Adobe Photoshopa. Program ten jest zdecydowanie najpopularniejszy wśród grafików internetowych, a poza tym ma spore możliwości.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne do zagadnień poruszanych w tekście:
#
Internet
Kompresja LZW
http://www.danbbs.dk/~dino/whirlgif/lzw.html
Format GIF
http://web.cs.mun.ca/k12media/resources. formats.graphics.gif.html
Grafiki dla Sieci
http://webreference.com/dev/graphics/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.