Wstrząśnięty i złamany

Sidewinder Force Feedback Pro, Dual Strike: Wstrząśnięty i złamany

Bogactwo dostępnych na rynku gier komputerowych sprawia, że niezwykle przydatne są różnego rodzaju specjalizowane manipulatory. Sidewinder Force Feedback Pro jest urządzeniem wszechstronnym, jednak najlepiej sprawdza się w symulatorach lotu. Omawiany joystick wyposażono w technologię Force Feedback, czyli siłowego sprzężenia zwrotnego. Pozwala to wzbogacić doświadczenia graczy o dodatkowe efekty, doskonale uzupełniające wrażenia wzrokowe i słuchowe. Urządzenie posiada solidną konstrukcję i bez szwanku przetrwało wiele intensywnych sesji z grami.

Sidewinder Force Feedback Pro został wykonany z tworzywa dobrej jakości, a wyprofilowany drążek gwarantuje osobom praworęcznym wygodny chwyt. Na szczycie manetki umieszczony został tzw. hatswitch, czyli mały manipulator w kształcie grzyba. Ten minijoystick umożliwia np. rozglądanie się pilota na wszystkie strony w czasie odbywania lotu. Załączone oprogramowanie pozwala na dostosowanie funkcjonowania joystika do niemal każdej gry, zgodnie z indywidualnymi preferencjami gracza.

Zupełnie innego rodzaju urządzeniem jest Sidewinder Dual Strike łączący w sobie cechy typowego pada oraz myszki. Prawa część urządzenia jest połączona z resztą GamePada ruchomym przegubem. Wspomniany element pełni funkcję urządzenia wskazującego, tzn. jego ruchy są interpretowane przez załączone oprogramowanie jako ruchy myszką. Opisane rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w grach typu Quake, gdzie przycisk krzyżakowy (góra-dół-prawo-lewo) jest wykorzystywany do poruszania się, a część wskazująca do rozglądania się i celowania.

Oba omówione urządzenia to konstrukcje pomysłowe i funkcjonalne. Powinny sprawdzić się w roli manetki w długie zimowe wieczory.

Reklama
Sidewinder Force Feedback Pro
Typ: Joystick
Interfejs: GamePort
Wyposażenie: 10 programowalnych przycisków, hatswitch, przepustnica, obrotowa manetka
Oprogramowanie: Sidewinder Game Controller Software 3.0, Mechwarior3
Gwarancja: 1 rok
Cena: 640 zł
+ technologia siłowego sprzężenia zwrotnego (Force Feedback)
+ solidna konstrukcja
– wysoka cena

Sidewinder Dual Strike
Typ: Gamepad
Interfejs: USB
Wyposażenie: 9 programowalnych przycisków, krzyżakowy kontroler kierunków, funkcja wskazywania (jak myszka)
Oprogramowanie: Sidewinder Dual StrikeGame Controller Software
Gwarancja: 1 rok
Cena: 200 zł
+ nowatorska konstrukcja
+ solidne wykonanie
– wysoka cena

Producent: Microsoft, USA
http://www.microsoft.com/sidewinder/
Dostarczył: APN Promise, Warszawa
tel.: (0-22) 654 90 64 faks: 826 40 15
e-mail: [email protected]
http://www.promise.com.pl/