Z mocnym sercem

Eurocom 3100P3T4 jest doskonałym przykładem na to, że tempo rozwoju rynku komputerowego nie słabnie. Rozwiązania stosowane do niedawna głównie w wydajnych stacjach roboczych trafiają dziś często szybciej do urządzeń przenośnych niż do domowych zestawów. Niewielu użytkowników może chyba pochwalić się posiadaniem w swej konfiguracji procesora Intel Pentium III 800 MHz? Jakby tego było mało, Eurocoma […]

Eurocom 3100P3T4 jest doskonałym przykładem na to, że tempo rozwoju rynku komputerowego nie słabnie. Rozwiązania stosowane do niedawna głównie w wydajnych stacjach roboczych trafiają dziś często szybciej do urządzeń przenośnych niż do domowych zestawów. Niewielu użytkowników może chyba pochwalić się posiadaniem w swej konfiguracji procesora Intel Pentium III 800 MHz? Jakby tego było mało, Eurocoma uzbrojono w 128 MB pamięci RAM oraz 11-gigabajtowy dysk twardy.

Zgodnie z obowiązującymi dziś standardami notebook wyposażony został w kompletny osprzęt multimedialny: kartę dźwiękową, stereofoniczne głośniki, mikrofon i napęd DVD–ROM 6×. Na tle całej konfiguracji nieco słabiej wypada jedynie karta graficzna ATI Rage LT Pro, która – ze względu na niskie zużycie energii – jest najczęściej montowana w komputerach przenośnych. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że pozwala na podłączenie zewnętrznego monitora, który może pracować w zastępstwie lub równolegle z wbudowanym wyświetlaczem TFT. Warto zauważyć, że płaskie ekrany stosowane obecnie w notebookach znacznie lepiej spełniają swoje zadanie niż egzemplarze sprzed kilku lat. Dyskomfort spowodowany niskim kontrastem obrazu i koniecznością patrzenia dokładnie na wprost należy już do przeszłości.

Wydajność notebooka Eurocom 3100P3T4 sprawia, iż mógłby on śmiało konkurować z wieloma stacjonarnymi komputerami. Pomijając niskie osiągi podsystemu graficznego, notebook znakomicie sprawdza się w zastosowaniach biurowych, a dzięki wbudowanemu modemowi może służyć także do komunikacji ze światem.

Zaskakująco dobrze wypadły także testy wydajności akumulatora zasilającego. Pomimo wyłączenia wszelkich mechanizmów oszczędzania energii, dostępnych z poziomu Windows, notebook pracował prawie dwie godziny przy pełnym obciążeniu procesora. Biorąc pod uwagę moc obliczeniową zastosowanej jednostki centralnej, wynik ten zasługuje na uznanie.

Dzięki bezkompromisowej (z wyjątkiem karty graficznej) konfiguracji Eurocom 3100P3T4 dysponuje niezwykłymi jak na tę klasę urządzeń możliwościami i stanowi poważny krok w kierunku od dawna zapowiadanego zrównania osiągów komputerów przenośnych i stacjonarnych. Cena urządzenia nie jest wygórowana, choć pozostaje poza zasięgiem przeciętnego użytkownika.

Eurocom 3100P3T4
Procesor: Intel Pentium III 800 MHz
Cache: 256 KB
Pamięć: 128 MB
Pamięć masowa: HDD 12 GB, czytnik DVD-ROM 6×/24×
Wyświetlacz: TFT 14,1″, 1024×768
Karta graficzna: chipset ATI RAGE LT Pro 8 MB SGRAM AGP 2×
Bateria: Li-Ion
Złącza: USB, RJ-11, audio (liniowe)
System operacyjny: Widows 98 PL
Gwarancja: 1 rok
Cena: 13 000 zł
+ szybki procesor
+ wydajny akumulator
– niska wydajność karty graficznej

Producent: Eurocom, Kanada
http://www.eurocom.ca/
Dostarczył: HitCom, Warszawa
tel.: (0-22) 624 05 88, faks: 624 09 09
e-mail: [email protected]
http://www.hitcom.pl/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.